e-prawnik.pl Porady prawne

Wykorzystywanie herbu miasta

Pytanie:

Pragnę stworzyć stronę internetową o swoim mieście. Czy mam prawo do zaprezentowania na niej herbu miasta? Czy też potrzebuję na to czyjejś zgody np. burmistrza?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Wykorzystywanie herbu miasta

5.11.2001

Rady gmin mogą na mocy przepisów dotyczących samorządów oraz odznaczeń podejmować decyzje dotyczące ustanowienia herbu. W takiej sytuacji, skoro jest to symbol określonej społeczności lokalnej i może być z taką wspólnotą utożsamiany wykorzystywanie takiego symbolu wymaga uzyskania na to zgody władz gminy.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (2)

Re: Wykorzystywanie herbu miasta

totomash

25.1.2010 12:11:6

Re: Wykorzystywanie herbu miasta

Nieprawda. DZIENNIK USTAW USTAWA z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych1) Rozdział 1 Przedmiot prawa autorskiego

Re: Wykorzystywanie herbu miasta

totomash

25.1.2010 12:9:57

Re: Wykorzystywanie herbu miasta

art.4

Pokaż wszystkie komentarze (2)

Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ