Wypowiedzenie umowy o świadczenie usług

Pytanie:

Umowa na świadczenie usług zawarta na czas określony zawiera postanowienie o możliwości jej rozwiązania przez każdą ze stron z okresem jednomiesięcznego wypowiedzenia. Jak poprawnie sformułować treść wypowiedzenia by osiągnąć zamierzony skutek i by doszło do rozwiązania umowy z mojej inicjatywy?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

W piśmie zawierającym oświadczenie o wypowiedzeniu umowy należy skonkretyzować umowę (data zawarcia, strony, nr umowy) oraz sformułować oświadczenie o wypowiedzeniu. Można przy tym wskazać paragraf umowy, z którego wynika możliwość wypowiedzenia. Pismo należy opatrzyć datą i własnoręcznym podpisem oraz wysłać listem poleconym za potwierdzeniem odbioru, by wiedzieć, kiedy wypowiedzenie dotarło do drugiej strony umowy. Od chwili doręczenia (tj. od momentu, gdy strona mogła zapoznać się z oświadczeniem) należy liczyć miesięczny termin.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

 • 18.9.2018

  Umowa zlecenie - Co musisz wiedzieć o umowie zlecenie

  Z tego tekstu dowiesz się, czym umowa zlecenie różni się od umowy o dzieło. Czy zlecenie obejmuje wyłącznie dokonywanie czynności prawnych? Czy w każdym czasie możesz wypowiedzieć umowę (...)

 • 18.4.2017

  Wypowiedzenie umowy najmu - Jak wypowiedzieć umowę najmu mieszkania lub lokalu?

  Do najmu lokali mieszkalnych stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego oraz ustawę o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i zmianie kodeksu cywilnego. Ma ona zastosowanie wyłącznie (...)

 • 3.12.2013

  W pułapce umów telewizji cyfrowej

  Okres Świąt oraz Nowego Roku to czas, w którym częściej niż zwykle podpisujemy umowy z dostawcami usług telekomunikacyjnych czy telewizyjnych. Operatorzy bardzo często kuszą nas atrakcyjnymi (...)

 • 12.9.2018

  Wypowiedzenie umowy o pracę - wszystko, co musisz wiedzieć

  Tematem artykułu jest zagadnienie wypowiedzenia i rozwiązania umowy o pracę oraz wskazanie przykładowych błędów, jakie w tych sytuacjach popełniają strony stosunku pracy. Omówione (...)

 • 23.7.2010

  Przedłużenie zasiłku chorobowego

  Zdarza się, że pracownik zapadnie na chorobę szczególnie długotrwałą i poważną, a okres trwania niezdolności do pracy takiego pracownika będzie dłuższy od okresu pobierania zasiłku (...)