Zatwierdzenie sprawozdania i bilansu

Pytanie:

"Zarząd sporządził sprawozdanie za rok 2007. Wspólnicy Spółki z o.o. mają zamiar zmienić umowę spółki. Czy uchwała zatwierdzająca sprawozdanie finansowe musi być podjęta na zwyczajnym zgromadzenie wspólników, czy może być podjęta na nadzwyczajnym zgromadzeniu jednocześnie ze zmianą umowy spółki?"

Odpowiedź prawnika: Zatwierdzenie sprawozdania i bilansu

Nadzwyczajne zgromadzenie wspólników może być zwołane w każdej sprawie, oprócz spraw zastrzeżonych w art. 231 ksh, które są rozstrzygane wyłącznie na zwyczajnym zgromadzeniu wspólników (m.in. zatwierdzenie sprawozdania finansowego). Zwyczajne zgromadzenie wspólników powinno odbyć się w terminie sześciu miesięcy po upływie każdego roku obrotowego.

Na zwyczajnym zgromadzeniu wspólników mogą zostać podjęte inne sprawy niż określone w art. 231 ksh, a w związku z tym mogą Państwo zwołać zwyczajne zgromadzenie wspólników, na którym oprócz m.in. zatwierdzenie sprawozdania finansowego, podejmą Państwo uchwałę o zmianie umowy spółki.


Zespół prawników
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika