Rekojmia miedzy przedsiębiorcami

Pytanie:

Jest to pytanie odnoszące się bezpośrednio do poprzednio zadanego pytania - spółka z o. o. kupiła monitor, a gwarant nie oddaje go juz ponad 2 miesiące, wiec spółka z o. o pyta od kogo może domagać sie zwrotu pieniędzy. Czy rękojmia dotyczy obrotu miedzy osobami prawnymi (kupującym i sprzedającym są dwie spółki z o. o.)?

Masz inne pytanie do prawnika?

19.11.2007

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Rekojmia miedzy przedsiębiorcami

Rękojmia za wady rzeczy sprzedanej przysługuje kupującemu również w obrocie profesjonalnym (gdzie obie strony są przedsiębiorcami, a umowa związana jest z prowadzonym przedsiębiorstwem). Należy jednak pamiętać, że w obrocie profesjonalnym nie obowiązują przepisy ustawy z 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz zmianie kodeksu cywilnego. Podstawę prawną rękojmi między profesjonalistami stanowią przepisy kodeksu cywilnego dotyczące rękojmi rzeczy sprzedanej.

Szerzej temat rękojmi rzeczy sprzedanej w obrocie profesjonalnym opracowany jest w artykule znajdującym się w zasobach serwisu. Aby uzyskać dodatkowe informacje proszę zapoznać się z treścią artykułu Rękojmia za wady towaru poza sprzedażą konsumencką.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO: