Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

pierwszy rok obrotowy a sprawozdanie roczne

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Spolka zoo rozpoczela swoja dzialanosci w drugiej polowie roku i chce zlozyc swoje sprawozdanie roczne dopiero w kolejnym roku, czyli po polotora roku od rozpoczecia. Czy, żeby to było możliwe to musi być odpowiedni zapis w umowie spolki? Czy wystarczy decyzja zarzadu? Jesli wystarczy decyzja, to czy trzeba ja gdzies komunikowac, czy po prostu w kolejnym roku zlozyc sprawozdzanie roczne?

    Odpowiedz Cytuj
  • polecam pomocne szkolenie w sporządzeniu sprawozdania finansowego, które znalazłaem na 24iValue, bezpłatne szkolenie dostępne zdalnie nt. aspektów księgowych i podatkowych związanych z zamknięciem ksiąg rachunkowych. Często spotykane błędy i sposoby ich szybkiej naprawy.
  • Reklama

  • To kiedy spółka składa sprawozdanie roczne zależne jest od tego, kiedy kończy się jej rok obrotowy. Informacja ta powinna być zawarta w umowie spółki. Zatem, by możliwe było złożenie sprawozdania finansowego po półtora roku działalności, konieczne będzie przedłużenie jej roku obrotowego w umowie spółki. W sprawozdaniu finansowym zamieszcza się również propozycję zarządu co do przeznaczenia zysku. O tym, na co można przeznaczyć zysk w spółce z o.o., można przeczytać u nas na blogu: http://mctgroup.eu/blog/na-co-przeznaczyc-zysk-w-spolce-z-o-o/
  • Musisz napisać więcej informacji np. o zapisie kiedy kończy się rok obrotowy spółki itp. Jeżeli masz z tym problem, to może spróbuj http://www.pragmatiq.pl/ Rozjaśnisz wątpliwości i nie będzie problemu.
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane