Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Rozliczenie podatku za rok 2009 - praca za granicą, praca w Polsce

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam,
    mam problem z rozliczeniem/wypełnieniem rozliczenia podatkowego.
    Otrzymałam PIT-11 za 1miesiąc pracy za granicą, gdzie znajduje się: dochód zwolniony od podatku, zaliczka pobrana przez płatnika (podatek zapłacony w Niemczech za pracownika przez pracodawcę), składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. Do tego mam PITy-11 z miejsc pracy w Polsce. I aktualnie zastanawiam się jak to przenieść do PIT-u. PIT-36 czy PIT-37? Jak się z tego rozliczyć. Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.

    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


  • Rozpoczęcie pracy w grudniu, wypłata w styczniu

    W listopadzie 2008 r. wróciłem do Polski z wieloletniego pobytu za granicą. Od 1 grudnia 2008 r. podjąłem pracę w Polsce, a pierwsze wynagrodzenie otrzymałem 9 stycznia 2009 r. Czy dochody osiągnięte za granicą w 2008 r. muszę rozliczyć w PIT za 2008 rok w Polsce, czy można uznać, iż skoro pierwsza pensja wpłynęła w 2009 roku, to cały 2008 rok został opodatkowany za granicą, gdzie do końca 2008 byłem rezydentem podatkowym?

  • Stosowanie kodeksu pracy do pracującego za granicą

    Czy pracodawca delegujący pracownika na kontrakt zagraniczny powinien się trzymać lokalnych (obowiązujących w firmie w Polsce) czy obowiązujących za granicą (w firmie kontrahenta) norm czasu pracy? Czy pracodawca ma prawo naliczać nadgodziny zaczynając od 41 godziny w przypadku 39-godzinnego tygodnia pracy za granicą i 40-godzinnego w Polsce?

  • Dochody z zagranicy a kwota wolna i ulga remontowa

    Czy od łącznego dochodu z tytułu pracy uzyskanego za granicą i w Polsce (pierwsze 6 miesięcy Polska, drugie pół roku Niemcy), od ostatecznej kwoty podatku należnego, obliczonego na zasadzie progresywnej z odliczeniem (stopa procentowa), można odliczyć 530,08 PLN od należnego podatku, jak miało by to miejsce w przypadku pracy tylko w Polsce? Czy dodatkowo można odliczyć wydatki remontowe w tym samym przypadku?

  • Dodatek za pracę w porze nocnej

    Pracujemy na 3 zmiany: 7-15 15-23 23-7. Czy za ostatnie dwie godziny pracy na drugiej zmianie należy się nam dodatek za prace w porze nocnej?

  • Praca w Irlandii

    W 2006 r. nie przepracowałem ani jednego dnia w Polsce. Przez cały ten rok żyłem i pracowałem w Irlandii. Czy muszę składać zeznanie podatkowe w Polsce? Czy będę płacił w Polsce podatek od dochodów osiągniętych w Irlandii?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane