Forum prawne

Wyrejestrowanie podatnika VAT UE a zwrot podatku w 180 dni czy 60 dni

Witam. Zgodnie z art. 97 Ustawy w przypadku podatników rozpoczynających działalność gopodarczą w czasie krótszym niz 12 miesięcy i zarejestrowali się jako podatnicy VAT UE termin zwrot podatku VAT wydłuża sie do 180 dni. Tutaj brak wątpliwości. Jednak jeśli podatnik wyrejestruje się z bycia podatnikiem VAT UE w czasie tego okresu to za który okres wraca mu termin zwrotu VAT do 60 dni? Jeśli np. wyrejestrował się w czerwcu to za czerwiec przysługuje (składając deklarację już po wyrejestrowaniu się, bo w lipcu) zwrot w terminie 180 dni czy 60? Krótko mówiąc czy liczy sie , że na dzień składania deklaracji jest się bądź nie podatnikiem VAT UE czy za okres jaki sie składa czy było sie tym podatnikiem? Przepisy nie są w tej kwestii precyzyjne i interesuje mnie Państwa doświadczenie w tym temacie. Ja stoję na stanowisku (odmiennym od Urzędu Skarbowego), że ważne jest, że na dzień składania deklaracji nie jestem już podatnikiem a więc nie dotyczy mnie już przepis o wydłużeniu terminu zwrotu do 180 dni. Proszę o odpowiedź i dziękuję.

2005.7.25 12:38:39

Nie ma jeszcze odpowiedzi w temacie: Wyrejestrowanie podatnika VAT UE a zwrot podatku w 180 dni czy 60 dni

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika