Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Błąd w świadectwie pracy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


  • Treść świadectwa pracy o wypłaconej odprawie

    Czy w świadectwie pracy musi być informacja, że została wypłacona odprawa w związku ze zwolnieniem pracownika z przyczyn niedotyczących pracownika?

  • Sprostowanie świadectwa pracy przez pracodawcę

    Pracodawca błędnie wystawił świadectwo pracy, błąd zauważyła pracownica która wystawiała świadectwo. Wpisano, że wypłacono ekwiwalent za 7 dni urlopu a przysługiwało pracownikowi 4 dni. Ekwiwalent faktycznie wypłacono za 4 dni. Czy można wystawić drugie świadectwo pracy?

  • Umieszczenie danych w świadectwie pracy

    W okresie 1999 - 2004 byłem zatrudniony na umowę o pracę. Dostałem świadectwo pracy, w którym pracodawca wpisał mi wszystkie zwolnienia lekarskie oraz urlop macierzyński z lat 1999-2000-2001-2002-2003. Czy mogę domagać się sprostowania świadectwa pracy? Czy dane te muszą być uwzględnine w świadectwie?

  • Zakres informacji o urlopach w świadectwie pracy

    Czy na świadectwie pracy należy wpisać urlop wychowawczy jaki wykorzystał pracownik w całym okresie zatrudnienia, czy tylko w roku, w którym ustało zatrudnienie?

  • Treść świadectwa pracy a wypowiedzenie umowy

    W dniu 31 października 2003 r. pracodawca wypowiedział pracownikowi umowę o pracę. Za przyczynę podał szantażowanie pracodawcy przez pracownika w roku 2001 co stanowiło naruszenie art. 100 par. 2 pkt. 6 i 4 kodeksu pracy. Trzy dni później 03.11.2003 r. wypowiedzenie zostało unieważnione i spisane rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. W aktach pracownika są oba dokumenty. Co pracodawca wpisuje na świadectwie pracy? Czy pracodawca musi wspomnieć o pierwszym wypowiedzeniu, czy podaje tylko ostateczną formę rozwiązania umowy o pracę?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane