Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Godziny Pracy i Norma

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Bradzo proszę o Pomoc !!!!!!!!!!!!

  Witam.

  Mam umowę o pracę. Mamy 2 zmiany tj. 6-14 (bardzo często do 16) a druga zmiana od 16-24 ( bardzo często do godziny 5 rano).
  Ja mam w umowie napisane ze normatyczny czas to 8 godzin dziennie przez 5 dni a tak naprawdę pracujemy 6 dni w tyg.

  Mam taki problem a mianowicie pracuję na rozbiorze drobiu z 2 kolegami, pracę mam na godziny a reszta pracowników ma akord. Moim zadaniem jest wycinanie mięsa z porcji rosołowej( nie filetowanie)na parówki, i szef nam nałozył normę 40 kg od osoby. Jeśli nie zrobimy tych 40 kg w ciągu 8 godzin to mamy stać dopóki nie zrobimy. Jak mamy na rano to jak nie zrobimy 40 kg do 14 godziny to musimy być pokóki przyjdzie następna zmiana. A z popołudniówkami/nockami jest dokładnie to samo.Mnie się wydaje, że pracodawca nie ma prawa nas przetrzymywać wbrew naszej woli. Chodziły takie podgłoski, że jak nie będziemy wyrabiać normy to nas zwolni.Kierownik zmiany też pilnuje tej normy i często każe nam zostać po godzinach. Mam małe dziecko ( 4 miesiące) i też muszę czasem odciążyć żonę od obowiązku.

  Mam pytanie.

  Czy mogę opuścić zakład pracy po 8 godzinach ? I czy będę miał z tego konsekwencje ? Czy Pracodawca może mnie zwolnić jak będę wychodził po 8 godzinach pracy ?

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane