Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

porozumienie stron a zasiłek dla bezrobotnych

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ

 • Witam znalałam się w sytuacji kiedy pracodawca chce rozwiązać ze mną umowę za porozumieniem stron. Chcę się ubiegać o zasiłek dla bezrobotnych. Doczytałam, że aby przysługiwał mi zasiłek na świadectwie pracy musi być informacja, że "rozwiązanie nastąpiło z powodu zmniejszenia zatrudnienia z przyczyn dotyczących zakładu pracy", czy taki zapis musi się znajdować w samym dokumencie rozwiąznia umowy za porozumieniem stron? Będę wdzięczna za szybką odpowiedź.
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Wypowiedzenie umowy o pracę a zasiłek

  Czy w przypadku wypowiedzenia przez pracownika umowy o pracę z zachowaniem 3 miesięcznego okresu przysługuje zasiłek dla bezrobotnych? Czy w przypadku wypowiedzenia na zasadzie porozumienia stron przysługuje 3 miesięczny okres wypowiedzenia i czy przysługuje zasiłek dla bezrobotnych?

 • Zasiłek dla bezrobotnych a wypowiedzenie umowy

  Czy jeśli wypowiem umowę o pracę za wypowiedzeniem, będę miał prawo do zasiłku dla bezrobotnych lub po jakim okresie?

 • Zawieszenie wypłaty alimentów

  Czy osoba zobowiązana do świadczeń alimentacyjnych może po rozwodzie zawiesić ich wypłatę? Do jakiej wysokości komornik może zająć na poczet świadczeń alimentacyjnych kwotę przysługującego zobowiązanemu zasiłku dla bezrobotnych?

 • Podstawa zwolnienia a zasiłek dla bezrobotnych

  Jak jest związek formy rozwiązania umowy o pracę z zasiłkiem dla bezrobotnych w zależności od sposobu rozwiązania umowy o pracę? Czy w wypadku rozwiązania umowy w trybie art. 52 k.p. przysługuje zasiłek (zakładając że warunki formalne zostały spełnione)?

 • Zwolnienie z pracy

  Zatrudniam 5 osób, chcę zwolnić 1 pracownika z przyczyn ekonomicznych zakładu (likwidacja stanowiska pracy), pracownik ma umowę na czas nieokreślony, czy jest jakiś sposób żebym nie musiała zapłacić mu odprawy z tego tytułu, ponieważ mam chwilowe problemy finansowe? I jak najkorzystniej byłoby ewentualnie rozwiązać z nim umowę tak żeby było dla mnie jak najmniej kosztów, a żeby pracownik mógł otrzymać zasiłek dla bezrobotnych?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane