Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

porozumienie stron a zasiłek dla bezrobotnych

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ

 • Witam znalałam się w sytuacji kiedy pracodawca chce rozwiązać ze mną umowę za porozumieniem stron. Chcę się ubiegać o zasiłek dla bezrobotnych. Doczytałam, że aby przysługiwał mi zasiłek na świadectwie pracy musi być informacja, że "rozwiązanie nastąpiło z powodu zmniejszenia zatrudnienia z przyczyn dotyczących zakładu pracy", czy taki zapis musi się znajdować w samym dokumencie rozwiąznia umowy za porozumieniem stron? Będę wdzięczna za szybką odpowiedź.
  Odpowiedz Cytuj
 • Czy zasiłek dla bezrobotnych, przysługuje jeżeli rozwiązałam umowę za porozumieniem stron? Pracowałam na umowie na czas nieokreślony przez okres ponad 2 lat. Czy będę mogła ubiegać się o zasiłek? Czy termin będzie dłuższy lub świadczenie przez to porozumienie stron będą niższe?
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 • Nawet osoby wyrzucone z pracy z powodów dyscyplinarnych ma pan taką możliwość, tylko że po dłuższym okresie. W tym wypadku niestety nie wiem jak wygląda termin, ale samą możliwość pan posiada.
  Odpowiedz Cytuj

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane