Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Pismo do firmy windykacyjnej

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam, czy taki pismo do firmy windykacyjnej jest dobre, może je wysłać w odpowiedzi na wezwanie do zapłaty ??

  "W odpowiedzi na Państwa pismo z dn. 09.03.2017 ( nr sprawy: xxx) stwierdzam iż wierzytelność wobec firmy Polkomtel S.A. może pochodzić z lat 2004-2005.
  Firma Polkomtel, ani późniejsi wierzyciele, nie powiadomili mnie o tym, iż mam niezapłacone zobowiązania.
  Wobec powyższego kwestionuję wysokość długu oraz uchylam się się od jego spłacania, gdyż dług jest przedawniony na mocy art. 118 k.c. i na mocy art. 117 k.c.

  Informuję Państwa jednocześnie, że windykacja długu na drodze postępowania sądowego spowoduje podniesienie przeze mnie zarzutu przedawnienia długu z art. 118 k.c.
  Wszczęcie postępowania sądowego spowoduje poniesienie przez Państwa kosztów sądowych oraz mojego zastępstwa procesowego (czyli kosztów wynajętych przeze mnie pełnomocników)."

  Odpowiedz Cytuj
 • Niewiedziałem jak wyliczyć odsetki od zaległości, znalazłem świetny kalkulator co wylicza odsetki od wielu wpłat dłużnika na eNakaz.pl
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane