Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Moja matka chce mnie wymeldować z pobytu stałego

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Mieszkałem w domku jednorodzinnym z rodzicami. Właścicielką jedyną tego domu jest moja matka. Po ślubie musiałem przeprowadzić się do wynajętego mieszkania razem z żoną. Nie dało się wytrzymać z matką. W tym wynajętym mieszkaniu nie jestem zameldowany nawet na pobyt czasowy. Mieszkam już w nim powyżej 6 m-cy. Dziś moja mamusia wpadła na pomysł, żeby mnie wymeldować. Czy jest możliwe wymeldowanie osoby z pobytu stałego? Dodam, że nie jestem narkomanem, alkoholikiem, faszystą, itp.

  Odpowiedz Cytuj
 • bea
  Wysłany: 2005-11-03 11:46:49

  miałam podobna syt. z ex mężem, zadzwoniłam do biura meldunkowego, Pani powiedziała, ze musi napisac podanie, oswiadczenie, uzasadnic to , czeka sie jakis czas itd ale w końcu sama się wymeldowalam....zadzwon do biura meldunk. i tam Ci wszystko powiedzą.
 • Reklama

 • Nie jestem pewien czy po pół roku, ale na pewno po dłuższym okresie nie przebywania w danym miejscu może nastąpić wymeldowanie w trybie administracyjnym przez urząd na wniosek właściciela lokalu. Przetestowane w praktyce.
 • a1298
  Wysłany: 2005-11-06 16:30:04

  W meldunkach nie chodzi o faszyzm, narkomanię itp Matka moze wystąpić do urzędu z takim wnioskiem - raczej skutecznie
 • otmal
  Wysłany: 2005-11-07 10:29:20

  Niestety główny najemca, czy właściciel mieszkania może cię wymeldować właśnie po 6 mieiącach niezamieszkiwania w danym lokalu. Dlatego właśnie twoja mama czekała owe 6 miesięcy, żeby po tym terminie cię wymeldować i ma do tego prawo. Możesz jedynie dogadać się z matką i prosić ją, żeby nie robiła tego. Pozdrawiam.
 • kala
  Wysłany: 2007-12-10 00:50:58

  może. Jak 3, a co dopiero 6 miechow tam nie mieszkasz, to może.
 • aga
  Wysłany: 2008-02-04 19:15:52

  Na pewno po 6 miesiącach twojej nieobecności główny najemca, lub własciciel może złożyć wniosek o wymeldowanie. Potem jest wywiad środowiskowy (pytają sie sąsiadów czy faktycznie nie widują cię w domu i składają wizytę w domową). Potem masz tzw, wizytę domową główną, o której muszą cię powiadomić (jeżeli znają twój adres). to ty musisz monitorować czy nie ma wniosku o wymeldowanie cię. Podczas tej wizyty sprawdzają, czy masz w domu ubrania, własne jedzenie i srodki czystosci i czy ten likal jest twoim głównym "osrodkiem życiowym" potem jest decyzja. Jeżeli sie uczysz to wymeldowanie jst małao prawdopodobne. jeżeli pracujesz to raczenie masz szans (chyba, że 1 lub 2 razy w miesiącu jesteś w mieszkaniu i możesz to udowodnić ale wynik jest raczej wątpliwy) Wszystko zależy jaki będzie wynik wizyty głównej i wywiadu srodowiskowego.
 • wymeldowany
  Wysłany: 2008-05-14 23:00:11

  tak moze cie wymeldowac poniewaz jest wlascicielem majątku a pan nie przebywa powyżej 6 miesiecy
 • Pajączek
  Wysłany: 2008-07-02 20:49:47

  Myślę, że głównym problemem nie jest wymeldunek bo to jest tylko potwierdzenie administracyjne lecz chodzi Ci o to czy będziesz mógł tam mieszkać? Otóż Twoja matka nie będzie miała żadnych problemów z uzyskaniem eksmisji jeśli skończyłeś 18 lat.
 • jezeli odziedziczylam dom po zmarlej mamie w ktorym jest zameldowany jej brat a ktorego nie bylo przez 7 siedem lat w polsce i nagle wraca i chce wejsc do domu czy ja mam prawo go ni puscic nawet jesli przyjdzie z policja. i jakie mam szanse go wymeldowac, dodaje ze ma bardzo durze dlogi i scigaja go za to a ja sie boje
 • Piotr
  Wysłany: 2017-03-10 14:00:45

  Dozen dobry dostałem list z urzędu o wszczęciu postępowania przeciwko mnie chodzi o wymeldowanie z pobytu stałego Artykuł 61 paragraf 4 kodeksu postępowania administracyjnego I mam się stawić w ciągu 7 dni celem złożenia wyjaśnień Czy jeżeli udzielę pełnomocnictwa osobie składającej wniosek i wymelduje się z pobytu stałego , nadal muszę się stawić w celu wyjaśnienia ?
 • juzek
  Wysłany: 2017-09-22 14:14:32

  witam prosze o szybka informacje.Jestem zameldowana wraz z mezem i dziecmi dwona malymi u matki mojego meza obecnej wlascicielki . Dostalam pismo z gminy ze wszczeto postepowanie administracyjne o wymeldowanie nas wszystkich. jej powody to brak rozmowy ,chce to sprzedac i ze zaklocamy jej mir domowy , wszystkie te zarzuty sa nie prawdziwe co sasiedzi zdecydowanie potwierdza nie mamy konfliktow z nimi nie mielismy nigdy interwencji policjii, za to z tesciowa wcale nie rozmawiamy bo jest zlym czlowiekiem raczej unikamy rozmow.Bylam w gminie wyjasniac i pani powiedziala ze jezeli to wszystko co tesciowa powiedziala jest prawda i oni to potwierdza to moga wydac decyzje o wymeldowaniu a jezeli nie to co dalej? Dodam ze my mamy wlasne mieszkanie z mezem ale w stanie surowym i nie mozemy sie tam przeprowadzic bo remontujemy potrzebujemy na to kilku miesiecy wiadomo finanse prosze o jakikolwiek komentarz pozdrawiam i z gory dziekuje
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane