Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

drzewa na granicy działki

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam, na działce sąsiadującej z moim domem sąsiad zasadził drzewa iglaste które gałęziami wchodzą na mój dom. Rosną one na granicy działek. Jaki jest art. "Prawa Budowlanego" który mówi że do niego należy usunięcie zwisających gałezi na moim domie. Sąsiad mimo apeli z naszej strony nie reaguje, a drzewa już wkrótce mogą stanowić duży problem w zimie lub w czasie huraganów. Bardzo prosze o pomoc; jeśli ktoś pzrerabiał podobną kwestie.

  Odpowiedz Cytuj
 • Rademenes
  Wysłany: 2007-06-08 14:44:43

  Nie ma takiego przepisu. Jest to możliwe jedynie na drodze cywilnej.
 • Reklama

 • Rademenes
  Wysłany: 2007-06-08 14:45:31

  Nie ma takiego przepisu. Jest to możliwe jedynie na drodze cywilnej.

 • Wysłany: 2008-11-17 14:39:55

  witam my tez mamy taka samą sytuacje i nic tez nie mozemy zrobic jedynie obcinac gałaaski z naszej strony .pisalismy juz do gminy ,byli poogladali i powiedzieli ze drzewa sa w dobrym stanie i niech rosna ,bylismy tez u własciciela bo niedawno drzewo sie przewrociło przy burzy ale poszło na odnich strone to powiedzieli nam ze dzrewa rosna i beda rosły .i taka odpowiedz dostalismy . no my tez sie teras boimy jak sa jakies silniejsze wiatry ze sie przewroca . nie wiemy co mamy robic
 • Viola
  Wysłany: 2008-12-13 17:55:28

  Miałam taki sam problem. Ale odbyła się sprawa w sądzie i teraz grabienie,wywóz liści oraz obcinanie gałęzi odbywa sie na koszt właściela drzew czyli sąsiada. (16 duzych topoli)
 • Posiadam działkę gdzie na granicy rosną drzewa. Chciałbym wyciąć te drzewa, ale nie wiem czy potrzebuję na to jakieś pozwolenia? Czy potrzebna jest zgoda sąsiada?
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane