Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Podział nieruchomości

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • wspólwłaścici
  Wysłany: 2008-08-28 19:02:24

  Czy na podział nieruchomości wspólnej we wspólnocie mieszkaniowej potrzebna jest zgoda wszystkich współwłaścicieli, czy wystarczy uchwała większości? Co z ksiegami wieczystymi, kto jest władny zmienić, jeśli współwłaściciel na podział nie wyraża zgody?

  Odpowiedz Cytuj
 • Witam, mam następujący problem. Żona i jej wujek z ciocią, która zmarła są współwłaścicielami nieruchomości w skład której wchodzi piętrowy dom i oddzielona działka rolna o powierzchni niecałe 2200 metrów kwadratowych. Żona posiada 1/2 udziału w nieruchomości, a wujostwo pozostałą część. Jak wspomniałem ciocia zmarła i w związku z tym trwa już od dłuższego czasu sprawa spadkowa. Dodam, że moja żona nie jest zaangażowaną w tę sprawę, ponieważ nie przysługuje jej żaden spadek po cioci. Chcielibyśmy podzielić wspomnianą działkę, zmienić na budowlaną i wybudować tam dom. W związku z tym mam pytanie jak zrobić to najprościej i czy w ogóle jest to możliwe, biorąc pod uwagę fakt, że po podziale działka rolna będzie bardzo niewielka jak na rolną? Czy najlepiej złożyć w sądzie wniosek o zniesienie współwłasności? I czy musimy czekać na zakończenie sprawy spadkowej, która najprawdopodobnie potrwa jeszcze długo? Z góry dziękuję.
 • Reklama

 • Nie wiem jak się do tematu zabrać. Otóż istnieje nieruchomość zabudowana. Jest 4 współwłaścicieli. W tym 2 to właściciele firmy zarejestrowanej pod adresem tej nieruchomości, 2 następnych współwłaścicieli to ich żony. Firma będzie kończyła swoją działalność. Każdy z szefów potworzył swoje działalności również zarejestrowane pod tym adresem. Nieruchomości fizycznie nie da się podzielić. Czy jedyną metodą jest umowa quoad usum? Co w tym przypadku z podziałem kosztów za media oraz podatkiem od nieruchomości. Czy możliwy jest też podział ? Proszę o pomoc.

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane