Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

niejasna procedura- wyrok nakazowy, kara grzywny za wykroczenie z art 97 kw - odwołanie?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam,

  W dniu wczorajszym odebrałem pismo z poczty od Sądu Rejonowego - wydział karny.

  Oryginał pisma w załączniku.

  Opiszę całą sytuację: Przekroczyłem dopuszczalną prędkość o 31 km/h (ograniczenie 50 km/h). Zostało zrobione zdjęcie przez fotoradar Straży Miejskiej (na zdjęciu jest widoczna tylna tablica rejestracyjna). Byłem w podróży prywatnej samochodem służbowym zarejestrowanym na firmę w której obecnie pracuję. Otrzymałem listem pismo ze straży miejskiej na którym była wysokość mandatu za popełnione wykroczenie, zdjęcie samochodu od tyłu. Na piśmie które otrzymałem przyznałem się do tego, iż to ja kierowałem pojazdem w dniu popełnienia wykroczenia i odesłałem wszystkie dokumenty które dostałem do Straży Miejskiej. Z tego co pamiętam, to na tych dokumentach nie było danych do przelewu. I tak czekałem na przesłanie wezwania do zapłaty, danych do przelewu...nie doczekałem się. Drugie pismo jakie otrzymałem było ostatnim - pismo z Sądu Rejonowego z wyrokiem nakazowym, o rozprawie która się odbyła, a o której nie byłem powiadomiony.

  Chciałbym się odwołać do decyzji sądu rejonowego.

  Jakich argumentów mam użyć?
  Czy cała procedura była przeprowadzona prawidłowo? Dlaczego nie dostałem wezwania do zapłaty? Dlaczego nie zostałem powiadomiony o rozprawie?

  Czy jeśli odwołanie nie odniesie skutku to czy mam zapłacić tylko grzywnę czy grzywnę + mandat za popełnione wykroczenie?

  Proszę o przykładowe pismo w tej sprawie. Jak je napisać?

  Chciałem zapłacić mandat, ale nie miałem danych do przelewu.
  Nie zostałem powiadomiony o rozprawie.

  Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelką pomoc.

  =========================
  oryginały dokumentów
  http://yfrog.com/0wwyrokij
  http://yfrog.com/5uwyrokiij
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Odwołanie od wyroku nakazowego

  Zostałem uznany za winnego przedłożenia sfałszowanej legitymacji studenckiej na uczelni. Jest to wyrok nakazowy. Czy mogę się jakoś od niego odwołać, jeśli uważam, że jestem niewinny?

 • Sprzeciw od wyroku nakazowego w postępowaniu o wykroczenia

  Jakie wymogi powinien wypełniać sprzeciw od wyroku nakazowego w postępowaniu o wykroczenie?

 • Umorzenia nałożonej grzywny za wykroczenie

  Za wykroczenie (z art. 154 paragraf 2 kodeksu wykroczeń), które miało miejsce we wrześniu 2002 r. otrzymałem w październiku 2003 wyrok nakazowy z karą grzywny 150 zł. W momencie wykroczenia pracowałem. Od stycznia 2003 r. jestem bezrobotny. Czy jest możliwość anulowania kary i do kogo należy się zwrócić?

 • Sprzeciw od wyroku nakazowego

  Dostałem właśnie wyrok nakazowy wydany w postępowaniu nakazowym, gdzie uznano mnie winnym wykroczenia drogowego i nakazano zapłacić grzywnę oraz zwrot kosztów postępowania w sprawie. Nie zgadzam się z tym wyrokiem, chcę napisać sprzeciw. Czy powinienem napisać go na formularzu? Czy powinienem napisać uzasadnienie tego sprzeciwu? Jaka jest różnica pomiędzy postępowaniem nakazowym a postępowaniem upominawczym?

 • Kradzież rzeczy o małej wartości

  Czy za kradzież do 250 zł. Straż Miejska może skierować wniosek o ukaranie do Sądu Grodzkiego?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane