Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

oskarżenie o popełnienie przestępstwa z art. 177 1kk

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Jestem oskarżony o wyżej wymienone przestępstwo. Gdy wezwano mnie na komendę w celu poinformowania mnie o tym, nie przyznałem się do winy, jednak po rozmowie z policjantem nie mam szans na wygranie sprawy. Teraz sprawa jest już w prokuraturze a ja chciałbym zmienić zdanie i przyznać się do winy. Jakie kroki powinienem podjąć(wnioski) i czy jest to wogóle możliwe? Jak się bronić?

  Odpowiedz Cytuj
 • outlaw
  Wysłany: 2008-01-04 15:21:34

  podales za moalo szczegolow nt wypadku, ofiar itd ale na kzdym etapie postepowania mozesz przyznac się do winy - mozesz pojsc do prokuratora i poprosic o ponowne przesluchanie i podczas niego przyznac sie do winy, opowiadając jednoczesnie wszystko ze szczegółami. Ale najpierw proponuje pojsc do ofiary wypadku i wyplacic jej odpowiednia sume, po to by ona napisała ci oswiadczenie ze ta suma calkowicie wyczerpuje jej roszczenia, że ci wybaczyła itd. jak bedziesz miał takie oswiadczenie to masz nawet szanse na warunkowe umorzenie postepowania. Żeby cos dokladniej powiedzieć musialbym znac sprawe szczegolowo. zycze powodzenia
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Skarga z oskarżenia prywatnego - termin przedawnienia

  Jakie są terminy przedawnienia na złożenie skargi z oskarżenia prywatnego?

 • Podrobienie podpisu na pełnomocnictwie

  Czy pełnomcnik popełnił przestępstwo sporządzając pismo, podając w tytule nazwisko i dokument tożsamości mocodawcy, podpisując ten dokument nieczytelnie.

 • Przedawnienie pomówienia

  Pani X otrzymała odpis aktu oskarżenia z wydziału karnego z artykułu 18 paragraf 3 kk w związku z art. 212 paragraf 1 kk. Sytuacja w związku z którą formułuje się oskarżenie miała miejsce w dniu 23.04.2007r. Kiedy następuje przedawnienie i czy wniesienie aktu oskarżenia wstrzymuje bieg terminu przedawnienia?

 • Odpowiedzialność karna nietrzeźwego dróżnika

  Jak należałoby zakwalifikować wykonywanie pracy przez dróżnika na przejeździe kolejowym (ruch pojazdów mechanicznych kierowany przez opuszczane zapory na przejeździe kolejowym) w stanie nietrzeźwości? Czy czyn ten wyczerpuje znamiona przestępstwa z art. 180 kk, czy też wykroczenia z art. 70 § 2 kodeksu wykroczeń?

 • Zakaz prowadzenia pojazdów

  W jakich wypadkach może zostać orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane