Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

więzienie za groźby karalne ?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Zniewaga a wiarygodność dowodowa znieważającego

  Podczas spotkania w Nadzorze Budowlanym w obecności urzędników zostałem przez swojego sąsiada nazwany "kryminalistą". Jestem osobą nie karaną a jedyną sprawę, jaką mam w toku to właśnie założoną przez tego sąsiada za groźby karalne, które nie miały miejsca. Wyzwisko to padło po tym jak udowodniłem przed PINB, że sąsiedzi złożyli niezgodne z prawdą oświadczenie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane celem legalizacji samowoli budowlanej dokonanej na naszej współwłasności. Zalegalizowana samowola dałaby im korzyści majątkowe w sprawie o zniesienie współwłasności, ponieważ musiałbym partycypować w kosztach. Jak powinienem zareagować na takie łamanie prawa czy osoba, która składa fałszywe oświadczenia będzie wiarygodna oskarżając mnie o groźby karalne?

 • Groźba karalna - obiektywne niebezpieczeństwo realizacji groźby

  Od jakiegoś czasu jestem straszony przez telefon przez pewną osobę. Nie wiem czy ta osoba jest zdolna zrealizować swoje groźby, ale boję się o własne życie i zdrowie. Czy mogę skierować sprawę do prokuratury?

 • Groźba karalna

  Były partner grozi mi upublicznieniem mojej prywatnej korespondencji, jeżeli nie zapłacę mu sporej sumy pieniędzy. Czy mogę coś z tym zrobić?

 • Groźba bezprawna przy zawieraniu umowy

  W jakich przypadkach dochodzi do zawarcia umowy pod wpływem groźby?

 • Limit potrąceń z emerytury więźnia

  Mężowi, za jego czyny (przemoc i molestowanie seksualne dziecka), prawdopodobnie grozi więzienie. Jest już emerytem i z jego emerytury potrącane są alimenty na rzecz małoletnich dzieci. Do tej pory jest to 60% z emerytury (należność oraz zadłużenie). Czy w przypadku osadzenia męża w więzieniu z emerytury mogą być potrącane większe kwoty z uwagi na to, iż pobyt więźnia w odosobnieniu pokrywa państwo?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane