Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Przepisanie mieszkania z matki na córkę

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam,
  proszę o poradę. Moja mama chce przepisać na mnie(córkę) mieszkanie własnościowe. Problem w tym, że mama wyjechała zagranicę na rok, wraca za parę miesięcy. Dodam ze mieszkanie jest zapisane tylko na nią ale zostało nabyte w trakcie trwania małżeństwa, niestety rodzice są już po rozwodzie a tata nie jest w nim zameldowany. Czy mama musi być obecna przy przepisywaniu mieszkania czy wystarczy, że prześle z zagranicy pismo w ktorym wyraza zgodę na przepisanie mieszkania wszystkie dane podpis, oraz pismo to będzie miało pieczątke ambasady polskiej potwierdzającej zgodność danych? proszę o odpowiedz gdyz nie wiem co robic w takiej sytuacji.

  Odpowiedz Cytuj
 • powinna byc obecna, bądź ustanowić pełnomocnika pozdrawiam. Małgorzata Woźniak
 • Reklama

 • Dziekuje za odpowiedz. Czu pelnomocnikiem moze zostac Matka mojej mamy ? czyli moja babcia? chcialybysmy sprawe z przepisaniem mieszkania zalatwic jak najszybciej niestety mama nie moze teraz wrocic do Polski. Czy moglaby mi Pani napisac w jaki sposob ustala sie pelnomocnika?
 • Najlepiej niech to będzie pełnomocnictwo notarialne, bo czynność (darowizna będzie w formie aktu not.). Niech pelnom będzie na babcie. Pełnomocnictwo może byc zlozone przed notariuszem za granica i przełumaczone rpzez tłumacza przycięgłego w poslce. Najlepiej iśc do notariusza w Polsce i zapytać jakie dok i jak to uczynić w Waszym przypadku
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane