Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

właściciel nie chce zwrócić kaucji

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Wynajęłyśmy z koleżanką pokój, wpłaciłyśmy kaucję w wys. 480 zł/os.
  Podczas wyprowadzki 30 czerwca, miałyśmy zostawić klucze w mieszkaniu, bo miał przyjść po nie syn właściciela.
  Dopiero po upomnieniu się w lipcu o zwrot kaucji, właściciel stwierdził smsem, że zwrotu żadnego nie będzie, bo rzekomo pokój został nieposprzątany (oczywiście, że został) a w kuchni zostały śmieci (przecież nie odpowiadam, co się dzieje w mieszkaniu po naszej wyprowadzce, na dodatek jesli w drugim pokoju mieszka inna współlokatorka.
  Pod koniec lipca wysłałysmy mu przypomnienie o zwrocie i terminie zwrotu. Oczywiście nic nie zwrócił.
  Ponownie wysłałyśmy, tym razem trochę dobitniejsze pismo z możliwością złożenia zawiadomienia o podejrzenie popełnienia przestepstwa przywłaszczenia mienia. Ma termin do 20 sierpnia.
  Odezwał się teraz, że chce załatwić sprawę polubownie i zgodzi się na zwrot połowy kaucji, bo rzekomo musiał posprzątać pokój. Na dodatek, co chwilę wynajduje jakieś rzeczy, o których nie miałyśmy pojęcia. A wszystko zostało w takim stanie, jak zastałyśmy.
  Protokołu przy wprowadzce jak i wyprowadzce, niestety, nie bylo.
  I moje pytanie - co powinnyśmy robić w tej sytuacji? Jak z nim rozmawiać, żeby zwrócił nam całą kaucję? Przecież sprzątanie, choćby nawet było, nie kosztuje pół tysiąca. Czy po prostu pisać pozew?

  Odpowiedz Cytuj
 • Michaelei
  Wysłany: 2017-08-20 00:08:55

  ?????? - ??? ???????, ??? ???????? ??? ??????? ????? ?????? ?????????????, ??? ????????????? ? ??????????? ??????? ?????, ????????? ???????? ????? ???????. ???????????? ?????????? ???????? ?????? ofarma.ru, ??? ??????? ??? ???????? ?? ????? ???????????? ??????? ????????? ?? ??????????? ???????????, ?????? ? ?? ??????????????? ????? ????????? ???????. ?? ???????????? ? ???? ??????? ?????? ??? ? ???????, ? ??????? ??????? ?? ?????? ??????? ??? ?????! ??????? ?????? ???????? ?????? ??????? ?????????????? ?????? ????????, ????????? ???? ??????? ????????? ?????? ????????? ????? ????. ?????????? ?????? ? ?? ???????????? ????????! ?????? ???????? ???? ????? ?????? ?????? ????? ? ?????? ?????? ?????? ???????????? ?????? ????? ???? ??????? ?????? ??? ??????
 • Reklama

 • Kaucje można zatrzymać w przypadku uszkodzeń mienia a nie bałaganu. On dobrze wie o tym że źle postępuje skoro sie przestraszył groźby zgłoszenia przestępstwa i chciał sprawe załatwic polubownie. Jak sie skończyła ta historia? Udało sie dojsć do porozumienia?
 

Dodaj post na forum:

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane