Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Czy małżeństwo jest ważne

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • -
    Wysłany: 2001-12-09 00:00:00

    Małżeństwo zostało zawarte za granicą, przez obywateli Polski i USA. Okazało się, że dane dostarczone przez jednego z małżonków , odnoszące się do stanu cywilnego (przed zawarciem małżeństwa) były fałszywe. Czy małżeństwo jest ważne?

    (monika1)

    Odpowiedz Cytuj
  • Piotrek - menedżer
    Wysłany: 2001-12-14 18:38:35

    Z tego co pamiętam ze studiów z zajęć z prawa zdaje się, że małżeństwo wymaga złożenia oświadczeń. Jeśli te oświadczenia zostały złożone fałszywie to zdaje się że małżeństwo zostało zawarte w sposób nielegalny. Tylko pozostaje jedna kwestia. O tym czy małżeństwo jest wazne czy nie musi teraz zadecydować sąd, bo jak nie patrzeć - macie przecież akt ślubu, a więc dokument podpisany przez urzędnika państwowego. Poza tym myslę że nie bez znaczenia jest obecna sytuacja małżeństwa (tzn. czy są dzieci). Tak czy inaczej proponuję skontaktowac się z prawnikiem i ewentualnie wystąpić do sądu o ustalenie czy małżeństwo jest ważne czy nie.
  • Reklama

  • WielkiMufta
    Wysłany: 2002-01-21 02:13:06

    bardzo chetnie Pani bysmy pomogli ale musismy miec wiecej informacji. prosze wejsc na strone www.cia.wsap.bialystok.pl Tam pomozemy Pani w sposob bardziej profesjonany BEZPŁATNIE
  • małżeństwo istnieje (nie ma tu sankcji bezwzględnej nieważności) jeżeli zostało skutecznie zawarte tj. gdy spełnia wymogi art.1 k.r.o., ale jest wzruszalne (można je unieważnić). Chyba, że okoliczość stanowiąca podstawę ustanowienia zakazu ustała (np. w przypadku bigamii ustanie lub unieważnienie pierwszego małżeństwa).Unieważnienie może nastąpic po przeprowadzeniu postępowania i na podstawie wyroku sądowego.
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane