Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

majątek po śmierci męża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Mam takie pytanie czy po śmierci męża będe musiała dzielić się naszym wspólnym majątkiem z jego rodziną? Nie mieliśmy wspólnie dzieci ale ja mam dziecko z poprzedniego małżeństwa, czy to ma jakieś znaczenie ?

    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


  • Dziedziczenie przez zięcia

    Matka ustanawia drogą testamentu jedynym spadkobiercą swoją córkę. Córka ma męża, który z kolei jest jej jedynym spadkobiercą. Czy jeżeli matka i jej córka nie żyją, majątek teściowej dziedziczy zięć?

  • Wiek uprawniający wdowę do otrzymywania renty rodzinnej

    W jakim wieku musi być wdowa, by miała prawo otrzymywać rentę rodzinną?

  • Umowny podział majątku po rozwodzie

    Chcę się rozstać z mężem poprzez rozwód bez orzekania o winie. Jednocześnie dzielimy swój majątek. Mnie przypada mieszkanie, które mam spłacić. Czy zwykłą umową cywilną między mną a mężem mogę to zrobić?(oczywiście określając kwotę spłaty, czas spłaty i wysokość rat). Czy mogę w takiej umowie zawrzeć warunek, że w razie śmierci męża spłaty tej nikt nie dziedziczy?

  • Zwrot nakładów z majątku wspólnego na osobisty

    W trakcie trwania małżeństwa teściowie darowali na rzecz męża małe gospodarstwo z poniemieckim budynkiem mieszkalnym wraz z zabudowaniami gospodarczymi. Od 1999 r. małżonek zaczął rozbudowę w/w budynku mieszkalnego i do dnia dzisiejszego nakłady (z dochodów uzyskiwanych ze stosunku pracy) na rozbudowę stanowią już sporą sumę. Obecnie jesteśmy w separacji faktycznej i jestem przed decyzją o wniesieniu pozwu o rozwód z wyłącznej winy małżonka. Jak wygląda moja sytuacja względem finansów związanych z w/w rozbudową?

  • Rodzaje majątków istniejących pomiędzy małżonkami

    Jakie rodzaje majątków istnieją pomiędzy małżonkami?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane