Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Decyzja o zwrocie nienależnie pobranych świadczeń.

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam,

  Potrzebuję porady odnośnie możliwych opcji odwołań od decyzji ZUS. Decyzja dotyczy nakazu zwrotu części renty rodzinnej za 2009 rok z racji uzyskania przeze mnie zbyt wysokiej kwoty dochodu w 2009 roku. Decyzja jest jak najbardziej zasadna, jednak poprostu nie zdawałem sobie wtedy sprawy z tego, że rentę będę musiał zwrócić. Obecnie urodziło mi się dziecko i moje zarobki niestety zmalały i nie stać mnie na to, aby zwrócić ZUSowi kwotę ok 3500zł. Czy istnieje praktyczna możliwość zwrócenia się do ZUSu z wnioskiem o anulowanie decyzji bądź ewentualnie rozłożenie tej kwoty na raty? Zdaję sobie sprawę, że w odwołaniu mogę napisać co chcę, ale jakie mam możliwe opcje w praktyce?
  I druga sprawa bardziej ogólna, czy złożenie odwołania od decyzji w ciągu wspomnianych 30 dni odwleka datę ewentualnej spłaty do czasu np otrzymania ustotunkowania ZUSu do mojego odwołania?

  Pozdrawiam i proszę ewentualnie o rady i sugestie które nie przyszły mi do głowy

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane