Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

dochody z giełdy a ZUS

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Czy jeżeli jedynym dochodem, jaki uzyskam w tym roku podatkowym (2010) są dochody z giełdy, to czy muszę opłacić z tych dochodów sobie składkę ZUS?

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Sp. z o.o. a inwestowanie na giełdzie

  Istniejąca i działająca od kilku lat Spółka z o.o. chce rozpocząć inwestowanie na giełdzie w pełnym zakresie (wszystkie akcje, kontrakty terminowe, prawa pochodne itd.). Dochody z giełdy są już opodatkowywane przez Biuro Maklerskie, czy to oznacza, że zysk, który w ten sposób wypracuje spółka, już nie jest opodatkowany? Czy to znaczy, że spółka z jednej działalności się rozlicza wg zasad ogólnych, a z giełdy osobno (jeśli osobno, to na jakich formularzach)? Czy też dochody jakoś się sumuje i po zsumowaniu się opodatkowuje na zasadach ogólnych?

 • Opodatkowanie dochodów giełdowych

  Pan X ma rachunek maklerski. W roku podatkowym zarobił na akcjach pewna kwotę pieniędzy. Otrzymuje od biura maklerskiego informacje o tym zarobku, następnie wypełnia PIT-8C. Czy to jest dodatkowy dokument PIT poza standardowym, jaki pan X wypełnia z tytułu np. przychodów z umowy o pracę? Czy "standardowe" rozliczenie pan X może nadal robić wspólnie z małżonką? Czy PIT-8C jest dokumentem wypełnianym zupełnie poza przychodami z tytułu np. umowy o pracę? Czy zyski z giełdy mają wpływ na wzrost dochodów z np. umowy o pracę i czy mogą wpłynąć na zwiększenie progu podatkowego? Czy podatek od giełdy to tylko 19% od zysku i bez powiązania z innymi dochodami pana X, np. z tytułu umowy o pracę?

 • Ulgi podatkowe w rozliczeniu za rok 2005

  1. Odnalazłem faktury VAT z 2004 roku związane z remontem mieszkania, niewykazane w rozliczeniu rocznym za 2004 r. Czy mogę je uwzględnić w rozliczeniu rocznym za rok 2005? 2. Czy kwota ulgi tzw. odsetkowej, niewykorzystana z powodu braku kwoty podatku w roku 2004, może być wykorzystana w rozliczeniu roku 2005? 3. Czy od dochodów z giełdy (PIT-38) przysługuje odliczenie wydatków na remont mieszkania i odsetki z tytułu kredytu mieszkaniowego?

 • Egzekucja z konta firmowego drugiego małżonka

  Moja żona i ja prowadzimy dwie odrębne działalności gospodarcze. W trakcie prowadzenia działalności przez żonę powstały zadłużenia związane ze składką ZUS. W chwili obecnej ZUS wszczął postępowanie w celu wyegzekwowania zaległości. Czy ZUS będzie egzekwować kwotę tylko z konta firmowego żony, czy może też zajmować konto należące do mojej firmy?

 • Składniki majątkowe wchodzące w skład majątku wspólnego małżonków

  Jakie składniki majątkowe wchodzą w skład majątku wspólnego małżonków?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane