Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Bezrobotny musi rozliczyć PIT 2012? Bez pobierania zasiłku.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


  • Zasiłek a prawo do urlopu

    Czy okres pobierania zasiłku dla bezrobotnych jest wliczany do wymiaru wyliczania urlopu po podjęciu pracy?

  • Zasiłek po wypowiedzeniu pracy przez pracownika

    Zamierzam rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia, gdyż pracodawca dopuścił się ciężkiego naruszenia podstawowych obowiązków wobec pracownika. Powodem będzie nie terminowe wypłacanie wynagrodzenia za pracę to jest spóźnienia w wypłacie o średnio 20 dni w ostatnim półroczu oraz brak wynagrodzenia za miesiąc kwiecień, maj do chwili obecnej. Czy mogę zarejestrować się jako bezrobotny i czy nabędę prawo do zasiłku dla bezrobotnych?

  • Deklarcja roczna PIT

    Na jakiej deklaracji rocznej według obowiązujących przepisów prawnych powinnien rozliczyć się podatnik, który ma zawieszoną działalność gospodarczą od 3 lat - na deklaracji przeznaczonej dla osób prowadzących działalność PIT-36, czy też dla nieprowadzących działalności PIT-37?

  • Uprawnienia pracownicza dla bezrobotnych

    Proszę o informację, czy czas pobierania zasiłku dla bezrobotnych jest wliczany do nabycia prawa do urlopu, stażu pracy, nagrody jubileuszowej, dodatku za wysługę lat.

  • Wysokość zasiłku macierzyńskiego

    Jak zostanie mi wyliczony zasiłek macierzyński, w przypadku, gdy otrzymuję wynagrodzenie dwuskładnikowe: wynagrodzenie podstawowe + premia uznaniowa? Czy zasiłek będzie naliczany wyłącznie od wynagrodzenia podstawowego, czy również od premii uznaniowej?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane