Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Jakie dokumenty trzeba złożyć żeby dostać swiadczenie przedemerytalne w 2012r

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • ile i jakie papiery trzeba przedstawic zeby starac sie o swiadczenia przedemerytalne ? bedzie mi to potrzebne w I kwartale przyszłego roku, dlatego szukam i chce przygotować te dokumenty juz teraz.

  Odpowiedz Cytuj
 • musisz zgłosić taki wniosek na urzędowym formularzu przedewszystkim!!
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 • I.dane identyfikacyjne zainteresowanego, II.oświadczenie zainteresowanego co do okoliczności mających znaczenie dla uprawnień do świadczenia przedemerytalnego (dotyczące m.in. posiadania uprawnień do innych świadczeń - renty z tytułu niezdolności do pracy, renty inwalidzkiej - np. wojskowej lub rolniczej, renty strukturalnej, czy też uposażenia w stanie spoczynku), III.wskazanie wysokości rocznego przychodu osiąganego z tytułu zatrudnienia, służby, innej pracy zarobkowej lub z tytułu prowadzenia pozarolniczej działalności, IV.wskazanie wysokości miesięcznego przychodu osiąganego z powyższych tytułów, V.informacje o przynależnych mu: prawie własności, współwłasności lub posiadaniu nieruchomości rolnej, VI.informację o fakcie zgłoszenia do ubezpieczenia zdrowotnego i przynależności do konkretnego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.
  Odpowiedz Cytuj
 • Pamiętaj jeszcze że prawidłowe złożenie wniosku o świadczenie przedemerytalne jest uzależnione od takiej rzeczy jak właściwy termin;) Tylko niestety nie pamiętam jakie to terminy dokładnie
  Odpowiedz Cytuj
 • 30 dni od dnia wydania przez powiatowy urząd pracy dokumentu poświadczającego 6-miesięczny okres pobierania zasiłku dla bezrobotnych, oraz14 dni od ustania zatrudnienia, w tym w ramach prac interwencyjnych lub robót publicznych albo innej pracy zarobkowej
  Odpowiedz Cytuj
 • gdzie można pobrać ten urzedowy formularz?
  Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Świadczenie przedemerytalne a wysokość emerytury

  Do celów świadczenia przedemerytalnego ZUS wyliczył mi emeryturę na dzień 13.04.2002. Do przejścia na emeryturę w tym dniu nie spełniam kryterium wieku (jestem kobietą w wieku 52 lata). Czy w momencie przejścia na emeryturę wcześniejszą w wieku lat 55 lub właściwą w wieku 60 lat, jeśli w międzyczasie zawieszę świadczenie ze względu na podjęcie pracy, wysokość emerytury zostanie wyliczona ponownie, czy obecnie wyliczona wysokość będzie waloryzowana na zasadach ogólnych?

 • Praca a świadczenia emerytalne

  Pracownik otrzymujący świadczenie emerytalne uzyskuje pracę na czas określony i zawiesza świadczenie. Czy po skończeniu pracy na czas określony i zgłoszeniu do Urzędu Pracy tego faktu, otrzymuje nabyte świadczenie emerytalne w terminie odwrotnym, czy po pewnym czasie? Czy jest jakiś okres minimum i maksimum zatrudnienia na czas określony, który wymagany jest do zgłoszenia przerwania otrzymywania świadczenia emerytalnego lub czy zależy to od wielkości dochodu otrzymywanego w czasie pracy na czas określony?

 • Wysokość świadczenia przedemerytalnego

  Od czego zależy wysokość świadczenia przedemerytalnego dla kobiety w wieku 56 lat? ZUS przyznał świadczenie przedemerytalne w wysokości ok. 535 zł. Natomiast kwota ustawowa jest wyższa. Czy nastąpiła jakaś pomyłka w wyliczeniu kwoty?

 • Warunki uzyskania zasiłku przedemerytalnego

  Jakie trzeba spełnić przesłanki, żeby móc liczyć na zasiłek przedemerytalny?

 • Świadczenie przedemerytalne a dodatkowy przychód

  Czy osoba pobierająca świadczenie przedemerytalne może osiągać dodatkowy przychód?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane