Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

 • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)

Odszkodowanie za pobicie

PYTANIE: Czy można ubiegać się odszkodowanie za pobicie? Koleżanka jechała autobusem do pracy. Została uderzona pięścią w nos (złamanie bez przemieszczenia) przez jedną z kilku dość śmiało poczynających sobie w tym autobusie osób. Koleżanka zgłosiła ten fakt na policji i wskazała osobę, która to zrobiła. Czy może ubiegać się o takie odszkodowanie?

FRAGMENT ODPOWIEDZI:   W przedstawionym stanie faktycznym mamy do czynienia z ewentualną odpowiedzialnością cywilną. Zgodnie z art. 415 kodeksu cywilnego zasadą jest odpowiedzialność oparta na winie sprawcy szkody. (...)

Podobne Opinie Prawne

 • Ustalenie sprawcy szkody

  W autobusie jadą kieszonkowcy i "kanary". Kobieta interweniuje u kierowcy (aby wezwał policję) i w tym czasie jeden ze złodziei kijem baseballowym zadaje jej cios w plecy, a następnie w głowę. Złodzieje (...)

 • Zwolnienie od kosztów sądowych a dochody rodziców

  Poszkodowany składa powództwo o odszkodowanie i zadośćuczynienie z tytułu doznanej krzywdy (pobicie). W sumie kwota odszkodowania i zadośćuczynienia jakiej chce się domagać wynosi 8 tys. zł. (...)

 

Komentarze: Odszkodowanie za pobicie

 • Zamordor 2014-03-30 10:45:46

  Re: Odszkodowanie za pobicie

  Witam.Mój ojciec został jakiś czas temu pobity.Policja sprawcę złapała.Ostatnio przyszło pismo z sądu że sprawca ma wypłacić ojcu odszkodowanie w wysokości 2500 zł.Sprawa zakończyła się 28.02.2014r. Moje pytanie jest następujące.Jak długo trzeba czekać teraz na te pieniądze czy może ojciec musi się po nie gdzieś zgłosić?

 • robson 2012-03-24 07:36:46

  Re: Odszkodowanie za pobicie

  syn 18 lat został pobity oraz okradziony przez kilku sprawców, zgłosiłem to policji, i polecono udać się do szpitala. Tam po badaniach okazało się, że ma złamania kości twarzo-czaszki nosa, różne krwiaki i obrzęki i pozostawiono do leczenia. Nastepnego dnia dowiedziałem się , że policja zatrzymała jednego podejrzanego o to pobicie. kiedy i od kogo mogę żądać odszkodowania za bóli krzywdę, pokrycia dalszych kosztów leczenia oraz jak starać się o ewentualne odszkodowanie z ubezpieczenia bo syn uczniem i korzysta z mojego ubezpieczenia. prosze o radę

 • Arleta 2012-03-14 11:55:02

  Re: Odszkodowanie za pobicie

  Jestem studentką i korzystam z ubezpieczenia mamy, jakiś czas temu zostałam uderzona na ulicy przez nieznanego przeze mnie sprawcę i wezwano karetkę która zabrała mnie na izbę przyjęć. W karetce lekarz zapisał mi że czuć ode mnie alkohol, na izbie przyjęć zrobili mi prześwietlenie i wyszło że mam złamanie z oderwaniem i przemieszczeniem dystalnego fragmentu kk nosowych. Na izbie przyjęć lekarz nie badał mi krwi itp, i wszystkie reakcje miałam prawidłowe. Czy w takim przypadku mogłabym ubiegać się o odszkodowanie? Dodam że policja przyjechała spisali moje dane i zapytali czy maja szukac sprawcy, powiedzialam ze i tak go pewnie nie znajda i nie zglaszalam tego.

 • nina 2011-01-20 18:46:53

  Re: Odszkodowanie za pobicie DO KATKA

  Jeżeli posiadasz ubezpieczenie w pzu indywidualne lub grupowe musisz poczytać OWU no i zobaczyć konkretnie zakres ubezpieczenia.Zresztą firmy ubezpieczeniowe posiadają infolinię gdzie zawsze możesz zadzwonić podać numer polisy i się dowiedzieć.Z drugiej strony pamiętaj że jak ktoś raz uderzy to w większości przypadków będzie sytuacja się powtarzała.Oczywiście życzę ci jak najlepiej .

 • Kasia 2011-01-17 18:28:42

  Re: Odszkodowanie za pobicie

  moja znajoma po wypiciu zbyt duzej jak dla niej ilości alkoholu bez powodu zaczela mnie obrazac i popchnela na drzwi. Wyszlam z mieszkania ale chwile po zdarzeniu wyszla za mna i zaczeła wykrzykiwać wyzwiska a póziej rzuciła się na mnie z pięściami. Mam rozwaloną wargę i ubitego przedniego zęba. Probowalam sie z nia dogadac, mianowicie chcialam zeby zwróciła mi polowe kosztów za leczenie zęba( byłam na tyle uprzejma ze nie zadalam calosci lecz polowe) ale ona uparcie czuje sie niewinna i powiedziala zebym skierowala sprawe na policje.. wiec tak tez zrobie.. nie zamierzam narazasz sie na koszty przez osobe ktora pozostawila uszczerbek na moim zdrowiu.. jestna tyle bezczelna zenie potrafi sie dogadac wiec zaraz wybieram sie na pogotowie by lekarz wystawil mi zaswiadczenie o uszkodzeniu ciała a pozniej skieruje sprawe na policje.. nie pozwole zeby osoba ktora nie potrafi obchodzic sie z alkoholem, rzucała sie na mnie bezkarnie z łąpami.. ponadko zarzadam od niej odszkodowania w postaci pokrycia kosztow leczenia.. po dobroci nie dalo sie zalatwic wiec sprawe ta rostrzygna organy panstwowe

 • Katka 2011-01-07 17:39:24

  Re: Odszkodowanie za pobicie

  Mąz po pijanemu uderzył mnie w ucho. Doznałam pęknięcia błony bębenkowej,byłam w szpitalu 3 dni. Założono mi opatrunek uszczelniający na perforację błony bębenkowej, Mam zgłosić się do laryngologa po miesiącu. Nie zgłaszałam na policję bo to był pierwszy raz taki incydent ze strony mężą. Czy należy mi się odszkodowanie, mam polisę w PZU.

 • nina 2010-12-30 20:07:03

  Re: Odszkodowanie za pobicie PILNE PROSZĘ O RADĘ

  Witam mam pytanie zostałam pobita przez nieznajomego sprawcę w lokalu dyskotece-restauracji ,która wynajmuje ochroniarzy .Sprawcy nie ma ponieważ trwało to 3 sek i nikt się nie spodziewał.W wyniku tego mam złamany nos i zatoki,przez co muszę poddać się operacji żeby je złożyć.Czy jest możliwość domagać się odszkodowania od właścicieli dyskoteki z ich ubezpieczenia oc(uważam że powinni coś takiego posiadać)Dodam że policja mówi ze nie ma szans.Dziękuję za odpowiedz

 • mazi234 2010-12-26 14:01:17

  Re: Odszkodowanie za pobicie

  mam takie pytanie mianowicie zostalem pobity przez osobe ktora znam mialem rozerwany łuk brwiowy no i oczywiscie zszyty 4 szfy czy moge sie starac od tej osoby o jakies odszkodowanie? cy wogule oplaca mi sie zakladac sprawe ??

 • elzbieta 2010-12-06 19:08:19

  Re: Odszkodowanie za pobicie

  kilka lat tremu pobił mnie teść,na drugi dzień przyszła jego córka z wnuczką i zrobiły kolejną awanturę podczas której doszło do rękoczynów,zgłoszenie na policji było,teściowi założono kartę przemocy w rodzinie,teraz już teść nie mieszka z nami ale wraz ze swoją córka zaczynają się odgrażać,czy po kilku latach mogę założyć im sprawę o pobicie?

 • tomek 2010-08-19 16:40:21

  Re: Odszkodowanie za pobicie

  hory kraj....w zachodnich krajach a juz w niemczech zamykaja goscia raz dwa...a nie to co u nas ii buli gruba kase...

 • Jadwiga Litwin 2010-07-23 18:39:18

  Re: Odszkodowanie za pobicie

  Czy obowiazuje jakis scisly czas po pobiciu? Maz poszedl na policje po 40 godz. po rozboju z kradzieza,jest okreslony czas choroby po pobiciu np.3 czy 7 dni( np. w domu, szpitalu) aby otrzymac odszkodowanie ?

 • Rafał 2010-03-08 11:50:03

  Re: Odszkodowanie za pobicie

  W listopadzie 2009 roku jakiś mężczyzna wszedł mi do mieszkania przez balkon i przebieg mi przez mieszkanie wybiegłem za nim. Przed blokiem stało kilak mężczyzn, podszedłem aby zapytać czy coś widzieli, jeden z nich za atakował mnie a za czołem się bronić dołączyła reszta. Nie zgłaszałem na policji {roszczenia) ponieważ bałem się o zemstę z ich strony.Czy na tej podstawie mam prawo odszkodowania? PZU ZYCIE SA od rzuciło mi przyznanie do odszkodowania na podstawie policyjnej notatki.

 • Rafał 2010-03-08 11:47:51

  Re: Odszkodowanie za pobicie

  W listopadzie 2009 roku jakiś mężczyzna wszedł mi do mieszkania przez balkon i przebieg mi przez mieszkanie wybiegłem za nim. Przed blokiem stało kilak mężczyzn, podszedłem aby zapytać czy coś widzieli, jeden z nich za atakował mnie a za czołem się bronić dołączyła reszta. Nie zgłaszałem na policji {roszczenia) ponieważ bałem się o zemstę z ich strony.Czy na tej podstawie mam prawo odszkodowania? PZU ZYCIE SA od rzuciło mi przyznanie do odszkodowania na podstawie policyjnej notatki.


Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Porady prawne online

Zaufało nam już:
 • 0
 • 1
 • 9
 • 3
 • 1
 • 9
 • 3
 • osób
Zobacz ich opinie:
 • ulan.

  2014-04-15

  Nie miałam zaufania do wyjaśnienia mojej sprawy drogą internetową,jednak ryzyko opłaciło się bo zaoszczędziłam czas ,rozwiałam wszelkie wątpliwości,wiem jakie mam podjąć dalsze kroki i w razie problemów zwrócę się znowu do firmy po poradę.
 • Krzysztof Górecki

  2014-04-16

  Witam , jestem zadowolony z przygotowanej mi opinii , nie ukrywam że byłbym zainteresowany wykonaniem pisma procesowego jakim byłby pozew przeciwegzekucyjny . Proszę o o ewentualną wycenę tej usługi .Z góry serdecznie dziękuję
 • anna.lewińska

  2014-04-15

  Opinia napisana prostym, dostępnym dla przeciętnego obywatela językiem. Polecam wszystkim potrzebującym fachowej porady. Podziękowanie dla autorów opinii.
 • marko55

  2014-03-31

  Dziekuje za otrzymana ocenę.Jest profesjonalna i wyjaśnia problem.Pozdrowienia i podziekowania dla autorow.
 • Krystyna G

  2014-03-20

  dziekuje za otrzymaną opinię, bardzo mi pomogła rozwikłać problem, o który pytałam
 • Barbara Z.

  2014-03-25

  Jestem bardzo zadowolona z usługi e-prawnik.pl Na doprecyzowane pytanie po otrzymaniu opinii dostałam odpowiedź która w pełni mnie satysfakcjonuje. Teraz wiem jak postąpić. Zespół prawników jest profesjonalny i rzetelny. Wycena usługi również nie jest zbyt wygórowana w porównaniu do usług prawników w mojej miejscowości. Dziękuję i pozdrawiam
 • Doris

  2014-03-27

  Opinia jest podana rzetelnie i profesjonalnie. Bardzo Dziękuję. Z porady korzystam już po raz drugi i jestem zadowolona. Dziękuję !
 • teresa bielecka

  2014-03-25

  witam-na razie bardzo Wam dziękuję w imieniu tej biednej Mamy-9 dzieci-postanowiłam Jej pomóc,choć sama walczę z bardzo złośliwym rakiem-jestem łysa i sama mam swe poroblemy,ale Wasza opinia mi się podoba,także jeszcze raz wielkie dzięki.Serdecznie pozdrawiam cały Wasz Zespół.Przypuszczam,że będę potrrzebowała dodatkowej pomocy,także pewnie się do Was zwrócę-DZIEKI
 • Bogdan T.

  2014-03-24

  Dziekuje za otrzymana opinie.Jest profesjonalna i rzeczywiscie wyjasnia problem.Pomaga w dalszym postepowaniu.Pozdrowienia i podziekowania dla autorow.
 • Janusz S.

  2014-03-10

  Opinia wyjaśnia zakres zadanego pytania w sposób jasny rysując kilka dróg rozwiązania.

Porady prawne

 • Odszkodowanie za pobicie

  Czy można ubiegać się odszkodowanie za pobicie? Koleżanka jechała autobusem do pracy. Została uderzona pięścią w nos (złamanie bez przemieszczenia) przez jedną (...)

 • Związanie prawomocnym orzeczeniem

  Czy można założyć sprawę w sądzie karnym przeciwko temu samemu oskarżonemu, na podstawie tego samego zdarzenia ale z innego artykułu? Atak, pobicie kijem basebolowym (...)

 • Udowodnienie pobicia

  Zostałem pobity przez znane mi osoby. Czy wystarczą jedynie moje zeznania aby te osoby poniosły karę. zakładam, że się wszystkiego wyprą. Co im grozi?

 • Ustalenie sprawcy szkody

  W autobusie jadą kieszonkowcy i "kanary". Kobieta interweniuje u kierowcy (aby wezwał policję) i w tym czasie jeden ze złodziei kijem baseballowym zadaje jej cios w plecy, (...)

 • Dochodzenie nawiązki w wyroku

  Oskarżony został skazany wyrokiem za pobicie na karę pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz ma wypłacić nawiązkę pokrzywdzonemu za uszczerbek na zdrowiu, jaki wyrządził (...)

Artykuły


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.