Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36, kod poczt. 30-126, zarejestrowaną w Sądzie Rejonowym dla Krakowa - Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133.000,00 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Bezpłatny dostęp tylko dla zarejestrowanych

masz już konto?

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych i akceptuję Regulamin serwisu e-Prawnik.pl (więcej)

  • Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Legalsupport sp. z o.o. informacji handlowej (więcej)


Licencjat a wymiar urlopu

Pytanie: Czy osoba, która ukończyła studia licencjackie (3-letnie) ma prawo do doliczenia sobie przy obliczaniu wymiaru urlopu do okresu zatrudnienia 8 lat za ukończone studia wyższe?

Odpowiedź specjalisty e-prawnik.pl - ZADAJ PYTANIE:

Do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, wlicza się z tytułu ukończenia:

1) zasadniczej lub innej równorzędnej szkoły zawodowej - przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej jednak niż 3 lata,
2) średniej szkoły zawodowej - przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej jednak niż 5 lat,
3) średniej szkoły zawodowej dla absolwentów zasadniczych (równorzędnych) szkół zawodowych - 5 lat,
4) średniej szkoły ogólnokształcącej - 4 lata,
5) szkoły policealnej - 6 lat,
6) szkoły wyższej - 8 lat.

Za studia wyższe uważa się, zgodnie z przepisem art. 2 ust. 1 pkt. 5 ustawy prawo o szkolnictwie wyższym,  studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie, prowadzone przez uczelnię uprawnioną do ich prowadzenia.

Z kolei absolwentom studiów pierwszego stopnia nadaje się tytuł zawodowy licencjata - po uzyskaniu efektów kształcenia określonych dla kwalifikacji pierwszego stopnia na kierunkach innych niż kierunki wymienione w pkt 1-6 (inżynierowie i licencjaci położnictwa i pielęgniarstwa), prowadzonych w ramach innych obszarów kształcenia (tak: Rozporządzenie Ministra Nauki I Szkolnictwa Wyższego z dnia 1 września 2011 r. w sprawie tytułów zawodowych nadawanych absolwentom studiów, warunków wydawania oraz niezbędnych elementów dyplomów ukończenia studiów i świadectw ukończenia studiów podyplomowych oraz wzoru suplementu do dyplomu).

W świetle powyższego, licencjat uznawany jest za studia wyższe. 

Czy ten artykuł wyjaśnił wszystkie poszukiwane przez Ciebie informacje prawne?

TAK NIE

 

Komentarze: Licencjat a wymiar urlopu

  • Marzenka 2018-07-10 19:07:59

    Re: Licencjat a wymiar urlopu

    Witam ukonczyłam Licencjat, potem studia magisterskie czy to będzie zaliczone jako 8 lat mojej pracy przez Zus. Czy jesli pobierałam stypendium od szkoły na studiach magisterskich. To czy przez urząd pracy mogę się starac o staż urlopowy czy by mi on przysługiwał.Bo nikt mnie nie informował jak to wygląda. Mogę prosić o informacje.Dodam że jestem osobą w tej chwili bezrobotną.

  • Magda 2013-01-27 20:13:36

    Re: Licencjat a wymiar urlopu

    Witam, w lipcu 2011 ukończyłam studia licecjackie (równocześnie pracując), jednak naukę dalej kontynuuję na studiach mgr. Moje pytanie brzmi, czy od 11 lipca b.r. przysługiwać będzie mi już 26 dni urlopu, czy fakt, że kontytuuję naukę nie uprawnia mnie do wliczenia 8 lat do stażu pracy i dopiero po ukończeniu studiów mgr będę musiała czekać 2 lata, aby otrzymać 26 dni urlopu. Nadmieniam, że pracę pierwszą ropoczęłam w styczniu 2011.

  • magda p 2011-01-11 15:30:48

    Re: Licencjat a wymiar urlopu

    ja w 2009 roku w maju obroniłam licencjata. od tamtej pory przepracowałam już 1,5 roku na dzień dzisiejszy - rozumiem że po 5 maja 2011 będzie mi przysługiwał urlop w wymiarze 26 dni - 8lat wyższe + 2 lata pracy daje 10 lat. zgadza się?

  • NINA12 2011-01-04 20:38:16

    Re: Licencjat a wymiar urlopu

    mam pracownika PO LICENCJACIE CZY MUSZĘ ZALICZYĆ MU 8 LAT DO URLOPU CZY MOGĘ ZŁĄCZYĆ STAŻ Z LICEUM BO SKOŃCZYŁA LICEUM SŁYSZAŁAM ŻE MOGĘ WYBRAĆ TAKI WARIANT?

  • Ola 2010-01-18 23:05:11

    Re: Licencjat a wymiar urlopu

    Witam! Mam przepracowane 2 lata(działalność gospodarcza z obniżoną składką Zus). Po zakończeniu działalności (30 sierpień 2007r.) Od razu po pracy rozpoczęłam studia licencjackie. W tym roku kończę ja kończę. Do jakiego wymiaru urlopu mam prawo po obronie (lipiec 2010)


Dodaj komentarz

Administratorem danych osobowych jest Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Gabrieli Zapolskiej 36. Podane przez Użytkownika dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji umowy i w zakresie niezbędnym do świadczenia usług oraz w celach statystycznych. Podanie danych osobowych przez użytkownika jest dobrowolne. Użytkownik ma prawo dostępu do ich treści oraz poprawy.

Pomoc prawna online

Opinie naszych klientów

  • Dorota

    ocena usługi:

    Szybka i profesjonalna obsługa, wyczerpujace odpowiedzi na zadane pytania, prowadzenie krok po kroku.
  • Roman

    ocena usługi:

  • Magda

    ocena usługi:

    Polecam!
  • Anna

    ocena usługi:

    Jestem bardzo zadowolona,opinia konkretna ,rzeczowa.Polecam.
  • Artur

    ocena usługi:

    Moje wątpliwości zostały wyjaśnione.Polecam.
  • Maria

    ocena usługi:

    porada udzielona szybko, wyczerpująco i rzetelnie polecam
  • Maria

    ocena usługi:

    porada udzielona szybko, wyczerpująco i rzetelnie polecam
  • Marek

    ocena usługi:

  • D.Schaffner

    ocena usługi:

    Dokladnie, profesjonalnie, wyczerpujaco i bardzo szybko. Jestem bardzo zadowolona z uslugi. POLECAM!!! Wszystkim, bo warto :) Pozdrawiam zespol i dziekuje :)
  • Formiga

    ocena usługi:

    Warto skorzystać z usług e-prawnika, kompetentna i solida firma, w krótkim czasie odpowiedź. Polecam.
  • mirek

    ocena usługi:

    Wyczerpująca opinia, jestem zadowolony.
  • gabriela

    ocena usługi:

    porada prawna rzetelnie wykonana dziękuję
  • Łukasz

    ocena usługi:

    Moje wątpliwości zostały jasno i precyzyjnie wyjaśnione. Polecam.
  • Jacek

    ocena usługi:

  • Anna

    ocena usługi:

  • Zbigniew

    ocena usługi:

  • Piotr

    ocena usługi:



Wakacje 2017 - First minute


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane