Podatek VAT a korepetycje

Pytanie:

Chcemy założyć spółkę jawną, która będzie prowdzić działalność polegającą na udzielaniu pomocy w nauce (korepetycje). Czy taka działalność podlega opodatkowaniu podatkiem VAT?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt. 1 ustawy o podatku od towarów i usług, zwalnia się od podatku usługi wymienione w załączniku nr 4 do ustawy.

Wykaz usług zwolnionych od podatku stanowiący załącznik nr 4 zawiera w poz. 7 zwolnienie w zakresie usług edukacji (ex 80).

Mając na uwadze powyższe należy przyjąć, że usługi polegające na udzielaniu korepetycji w zakresie wskazanym w zapytaniu są zwolnione z opodatkowania podatkiem od towarów i usług.

Polecamy też zapoznanie się z następującymi opracowaniami naszego serwisu:

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

ewa_apo

17.1.2011 22:21:33

Re: Podatek VAT a korepetycje

jest to nie aktualna informacja. Od 20111 r. nie ma już załącznika nr 4 do ustawy.


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: