Spis stanu mieszkania po opuszczeniu lokalu

Pytanie:

"Jestem właścicielem mieszkania. Najemca opuścił mieszkanie bez zachowania jakichkolwiek okresów wypowiedzenia. Wywiózł swoje rzeczy i zostawił klucz od mieszkania u innego lokatora. W jaki sposób poprawnie spisać stan mieszkania (wodomierze, wyposażenie łazienki itd.), żeby móc ewentualnie później dochodzić swoich praw w sądzie (na tą chwilę jeszcze nie byłem w tym mieszkaniu i nie odebrałem kluczy od mieszkania)."

Odpowiedź prawnika: Spis stanu mieszkania po opuszczeniu lokalu

Z uwagi na to, że lokator przed terminem, bez wcześniejszego powiadomienia, opuścił mieszkanie, jest oczywistym, że podpisanie przez niego jakiegokolwiek protokołu oddania lokalu nie będzie możliwe. Aby spisanie stanu mieszkania miało jakakolwiek moc dowodową w ewentualnym postępowaniu, konieczne byłoby dokonanie tego spisu w obecności innej osoby (np. drugiego z lokatorów). Po jego sporządzeniu spis powinna podpisać również ta druga osoba.


Zespół prawników
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika