Brak zapłaty czynszu za lokal użytkowy

Pytanie:

W jakich terminach można wypowiedzieć umowę najmu lokalu użytkowego, jeżeli najemca nie płaci czynszu?

Masz inne pytanie do prawnika?

27.4.2012

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Brak zapłaty czynszu za lokal użytkowy

Jeśli chodzi o rozwiązanie umowy na podstawie braku zapłaty czynszu, to należy zwrócić uwagę na art. 687 kc:

Jeżeli najemca lokalu dopuszcza się zwłoki z zapłatą czynszu co najmniej za dwa pełne okresy płatności, a wynajmujący zamierza najem wypowiedzieć bez zachowania terminów wypowiedzenia, powinien on uprzedzić najemcę na piśmie, udzielając mu dodatkowego terminu miesięcznego do zapłaty zaległego czynszu.

W tym przypadku konieczne byłoby wyznaczenie terminu dodatkowego i wypowiedzenie byłoby możliwe dopiero po jego upływie. Przy czym jeśli zapłata zostałaby dokonana, to wypowiedzenie nie byłoby dopuszczalne.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

wynajem mieszkania - koniec umowy

30.4.2019 przez: topguy11

wynajem mieszkanie bez umowy

1.3.2018 przez: kamyczek