Odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawierania umów

Pytanie:

W jakich sytuacjach ustawa o gospodarce nieruchomościami zezwala na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawierania umów?

Masz inne pytanie do prawnika?

30.9.2011

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawierania umów

Art. 37 ustawy o gospodarce nieruchomościami wprowadził generalną zasadę, zgodnie z którą zawarcie umów użytkowania, najmu lub dzierżawy na czas oznaczony dłuższy niż 3 lata lub na czas nieoznaczony następuje w drodze przetargu. Ewentualne odstąpienia od trybu bezprzetargowego dotyczą jedynie sytuacji, w których następuje zbycie nieruchomości. Wskazujemy, że zgodnie z art. 37 ust. 4 ugn wojewoda albo odpowiednia rada lub sejmik mogą wyrazić zgodę na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia tych umów.

 

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO: