Podpis a ważność umowy

Pytanie:

Jak powinien być wykonany podpis na egzemplarzu umowy, by umowa była ważna według kodeksu cywilnego?

Masz inne pytanie do prawnika?

4.1.2011

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Podpis a ważność umowy

Podpis na egzemplarzu umowy powinien być własnoręczny. Tylko wtedy stanowi bowiem informację, że pochodzi od osoby, która ten dokument podpisała, a oświadczenie jest ostatecznym stanowiskiem osoby, która je złożyła. Tych cech nie ma faksymile, podpis odbity stampilą lub innym mechanicznym sposobem, podpis na oświadczeniu przesłanym telefaksem, dalekopisem czy radiogramem i jakkolwiek sposoby te są rozpowszechnione w masowym obrocie cywilnoprawnym, to nie są w stanie zastąpić podpisu własnoręcznego, którego wymaga art. 78.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

Zwrot kaucji za wynajem mieszkania

15.7.2021 przez: tomcioflorek

pszczoły sąsiada

26.3.2019 przez: magdas