Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

dopisanie PKD do działalności

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • witam, muszę dokonać zmian w KRS, chodzi o dopisanie paru numerów PKD,jakie wnioski muszę złożyć?? Z góry dziękuję.

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • PKD dla sprzedaży komputerów

  Poszukuje kodów PKD które pozwolą na sprzedaż sprzętu komputerowego i akcesoriów w tym sklepie oraz prowadzenie serwisu dla tego sprzętu.

 • Skup weksli własnych

  Mam możliwość kupienia kilku weksli własnych z dużym dyskontem. Robię to z zamiarem zwindykowania tych weksli i osiągnięcia zysku, więc wydaje mi się, że jest to działalność gospodarcza. Jakiego wpisu powinienem dokonać w ewidencji działalności gospodarczej, aby był on zgodny z opisaną działalnością?

 • Oznaczenie przedmiot działalności spółki

  Spółka z o.o. rozważa uzupełnienie zakresu swojej działalności o usługi księgowe. Aktualnie w umowie spółki zakres działalności podany jest jako wyszczególnienie konkretnych numerów PKD, co powoduje, że każda zmiana zakresu wymaga również zmiany umowy (wizyta u notariusza) oraz zmiany w KRS. Czy zamieszczanie numerów PKD w umowie spółki oraz w zgłoszeniu do KRS jest wymagane, czy też istnieje taka możliwość, żeby w umowie spółki i zgłoszeniu do KRS przedmiot działalności określić ogólnie (np. \"usługi informatyczne, księgowe, sprzedaż i wynajem towarów i usług\"), a konkretne nr PKD wyszczególnić dopiero w zgłoszeniu do GUS?

 • Wniosek o zgłoszenie działalności gospodarczej

  Chcę zarejestrować działalność i muszę podać jej rodzaj. Gdzie mogę znaleźć informacje co do rodzajów działalności, poza podziałem ogólnym, jak np. budownictwo, usługi etc.

 • Klasyfikacja działalności w PKD

  Jak to dokładnie jest z tym PKD? Jeżeli moja firma będzie zajmować się informatyką PKD - 72, to czy mogę wybrać całą grupę 72, a nie wszystkie podgrupy z gr.72 np. 72.4.Z, 72.3 itd. Jak to jest z opłatami za wybór PKD, jaka jest różnica w opłatach między wyborem grupy np. 72, a wyborem jednej podgrupy np. 72.4.? Czy jeżeli wybiorę całą gr. 72 to będzie ona obejmować wszystkie podgrupy zawarte w niej?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane