Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Jak rozwiązać umowę pośrednictwa sprzedaży z biurem nieruchomości?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Umowa pośrednictwa a małżeństwo

  Czy ważna jest umowa pośrednictwa w sprzedaży/kupnie nieruchomości zawarta w formie pisemnej tylko z jednym z małżonków przy istniejącej wspólności majątkowej między małżonkami?

 • Wynagrodzenie pośrednika nieruchomościami

  Czy biura nieruchomości mają prawo pobierać prowizję przy sprzedaży mieszkania jednocześnie od kupującego jak i sprzedającego (łącznie w wys. 6%)? Zamieściłam ogłoszenie jako osoba prywatna, zgłosiły się biura nieruchomości, które proponują aby ich klienci mogli zobaczyć mieszkanie. Nie podpisywałam z żadnym biurem umowy i uważam, że byłaby to umowa finansowo niekorzystna. Mała część biur nie pobiera prowizji od sprzedającego. Proszę o wyjaśnienia.

 • Sprzedaż przez biuro nieruchomości

  Biuro nieruchomości oprócz pośrednictwa w kupnie - sprzedaży zamierza kupować mieszkania, ziemię rolną, działki budowlane od osób niebędących podatnikami VAT. Jak opodatkowana będzie sprzedaż nabytych nieruchomości przez Biuro?

 • Umowa o pośrednictwo w obrocie nieruchomościami

  Jakie są regulacje dotyczące umowy o pośrednictwo w obrocie nieruchomościami?

 • Rozwiązanie umowy sprzedaży nieruchomości

  Została zawarta aktem notarialnym umowa sprzedaży nieruchomości. Obie strony transakcji zmieniły zdanie i obecnie chciałyby tę umowę rozwiązać. Czy jest możliwe rozwiązanie i cofnięcie skutków sprzedaży nieruchomości? Czy rozwiązanie skutkuje cofnięciem ewentualnych wpisów w KW, czy potrzebne jest dodatkowe oświadczenie?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane