Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Ulga na dziecko pracujące za granicą

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Czy przysługuje mi ulga na dziecko, które studiuje, nie ukończyło 25 roku życia ale pracowało legalnie za granicą w wakacje? Teoretycznie syn nie musiał rozliczać się w Polsce bo tutaj dochodu nie osiągnął. Czy zatem mogę starać się o ulgę na dziecko?

  Odpowiedz Cytuj
 • Jeżeli dziecko uzyskiwało dochody jedynie za granicą rodzice mogą skorzystać z ulgi na dzieci.
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 • witam jestem studentką i pracowałam za granicą w wakacje, w Polsce nie zarobiłam nic. W takiej sytuacji nie muszę się chyba rozliczyć z polskim US. A czy moi rodzice mogą odliczyć sobie od dochodu ulgę na dziecko?
  Odpowiedz Cytuj
 • Jeżeli dziecko uzyskiwało dochody jedynie za granicą,  rodzice mogą skorzystać z ulgi na dzieci. O ile umowa z danym krajem umożliwia rozliczenie dochodu  uzyskanego za granicą metodą "wyłączenia z progresją".  

  Metodę tę stosuje się m.in. do dochodów uzyskanych w: Albanii, Chorwacji, Czechach, Estonii, Francji, Grecji, Irlandii, Japonii, Kanady, Litwy, Luksemburgu, Łotwie, Niemczech, Portugalii, Rumunii, Słowenii, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, Turcji, Ukrainie, Węgrzech, Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, Włoszech.

  Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Ulga prorodzinna a studia za granicą

  W zeznaniu podatkowym złożonym w 2008r. za 2007r. została zastosowana ulga prorodzinna na dziecko (Polaka) studiujące na Ukrainie. W 2007 roku nie było jasnych wytycznych mówiących czy ulgę można zastosować na dzieci studiujące poza granicami Polski. Słyszałem, że w 2008 wytyczne zostały doprecyzowane i ulgę można teraz również stosować na dzieci studiujących za granicą. Czy ulgę można było zastosować w wyżej opisanej sytuacji?

 • Rozliczenie podatkowe a nabycie działki

  Czy w rozliczeniu podatkowym za 2004 r. istnieje możliwość odliczenia zakupu działki nabytej w 2004 r. bez dotychczas rozliczania ulg podatkowych w latach poprzednich?

 • Termin obowiązywania ulgi odsetkowej

  Do kiedy obowiązuje ulga odsetkowa przy zakupie nowego domu lub mieszkania? Czy tylko do końca 2005 r., czy dłużej?

 • Samodzielne utrzymanie dziecka a alimenty

  W jakich i kiedy przypadkach wygasa obowiązek alimentacyjny na pełnoletnie, studiujące dziecko, pobierające stypendium i pracujące poza granicami Polski co najmniej 2 miesiące?

 • Ulga odsetkowa w rozliczeniu rocznym

  W październiku 2007 roku nabylem dom w kredycie hipotecznym (CHF) na 30 lat. Czy rozliczając się z Urzędem Skarbowym w 2009 roku mam prawo skorzystać z jakiś odliczeń związanych z zakupem domu (np. ulga odsetkowa)?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane