Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Ulga na dziecko pracujące za granicą

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Czy przysługuje mi ulga na dziecko, które studiuje, nie ukończyło 25 roku życia ale pracowało legalnie za granicą w wakacje? Teoretycznie syn nie musiał rozliczać się w Polsce bo tutaj dochodu nie osiągnął. Czy zatem mogę starać się o ulgę na dziecko?

  Odpowiedz Cytuj
 • Jeżeli dziecko uzyskiwało dochody jedynie za granicą rodzice mogą skorzystać z ulgi na dzieci.
 • Reklama

 • witam jestem studentką i pracowałam za granicą w wakacje, w Polsce nie zarobiłam nic. W takiej sytuacji nie muszę się chyba rozliczyć z polskim US. A czy moi rodzice mogą odliczyć sobie od dochodu ulgę na dziecko?
 • Jeżeli dziecko uzyskiwało dochody jedynie za granicą,  rodzice mogą skorzystać z ulgi na dzieci. O ile umowa z danym krajem umożliwia rozliczenie dochodu  uzyskanego za granicą metodą "wyłączenia z progresją".  

  Metodę tę stosuje się m.in. do dochodów uzyskanych w: Albanii, Chorwacji, Czechach, Estonii, Francji, Grecji, Irlandii, Japonii, Kanady, Litwy, Luksemburgu, Łotwie, Niemczech, Portugalii, Rumunii, Słowenii, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, Turcji, Ukrainie, Węgrzech, Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, Włoszech.

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane