Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Ulga prorodzinna - czy małżonkowie mogą rozliczyć sie osobno i skorzystac z ulgi?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam,
    Ja i moja żona mamy 3-letniego synka.
    Mój roczny przychód to 60 tys. z kolei zony to 27 tys.Czy możemy rozliczyc sie osobno? i czy wówczas w takiej sytuacji zona moze skorzystac z ulgi na dziecko?

    Z góry dziekuje za pomoc

    Odpowiedz Cytuj
  • Możecie państwo, ale wówczas dzielicie się ulgą po równo. Poniewaz widać sporą różnice w zarobkach to nie lepiej żebyście się jednak rozliczyli razem?

  • Reklama

  • Witam, ja mam podobny problem. Rozliczamy się z mężem osobno bo mamy dwa różne Urzędy Skarbowe (różne zameldowania). Ja w tym roku wykazuję bardzo niewielki dochód - tylko ok 200 zł, a mąż ponad 60 tyś. Czy w takim wypadku mężowi będzie przysługiwała ulga na dziecko? Pomimo tego, że mąż przekracza limit 56 tyś ale razem nie mamy 112 tyś? Z góry dziękuje za odp.
  • Dzień dobry. Różne adresy zameldowania nie wykluczają wspólnego rozliczenia się. Możecie Państwo rozliczyć się razem - jeśli byliście Państwo małżeństwem cały rok 2013 i cały rok była wspólność majatkowa. Wybieramy dowolny urząd skarbowy. Tu można znaleźć pomocny artykuł: http://www.pitax.pl/wiedza/poradniki/wybor-formularza-pit/zmiana-adresu-lub-konta/. co do ulgi na dziecko - jeżeli jesteśmy w związku małżeńskim, ale rozliczamy się osobno to dotyczy nas limit 1112 000 zł.(łączny, nie osobny). Czyli Pani mąż też może odliczyć ulgę na dziecko.
  • Ewa
    Wysłany: 2018-03-03 07:48:49

    Czy w malzonkowie maga rozliczyc sie osobno kazdy odliczyc ulge po jednym dziecku?
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane