Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

PRACA NA 1/2 ETATU A ZASIŁEK DLA BEZROBOTNYCH

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • CZY PO 12 MIESIĄCACH PRACY NA 1/2 ETATU NALEŻY MI SIE ZASIŁEK DLA BEZROBOTNYCH?

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Czy praca na pół etatu da zasiłek dla bezrobotnych

  Znajomy prowadzi działalność gospodarczą. Przez lata zatrudniał pracownika na umowę o pracę w pełnym wymiarze godzin. Od 3 miesięcy pracownik był zatrudniony na 1/2 etatu. Jeśli ten pracownik otrzyma wymówienie stosunku pracy, czy będzie przysługiwać mu zasiłek dla bezrobotnych? Proszę o podanie podstawy prawnej.

 • Zawieszenie wypłaty alimentów

  Czy osoba zobowiązana do świadczeń alimentacyjnych może po rozwodzie zawiesić ich wypłatę? Do jakiej wysokości komornik może zająć na poczet świadczeń alimentacyjnych kwotę przysługującego zobowiązanemu zasiłku dla bezrobotnych?

 • Skrócenie etatu

  Pracuję w małej firmie prywatnej. Ostatnio pracodawca poinformował mnie że od chwili obecnej pracuję na pół etatu a nie jak do tej pory na pełnym etacie(za tym samym wynagrodzeniem). Czy miał prawo tak postąpić i czy powinno to być udokumentowane i podpisane przeze mnie? Czy pracując w tej chwili tylko na pół etatu mam prawo w razie utraty tej pracy na zasiłek dla bezrobotnych?

 • Uprawnienia pracownicza dla bezrobotnych

  Proszę o informację, czy czas pobierania zasiłku dla bezrobotnych jest wliczany do nabycia prawa do urlopu, stażu pracy, nagrody jubileuszowej, dodatku za wysługę lat.

 • Zasiłek przedemerytalny

  Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać zasiłek przedemerytalny?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane