Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Radio internetowe

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam, czy ktoś orientuje się jakie przepisy regulują działalność radia internetowego?

    Odpowiedz Cytuj
  • Luck
    Wysłany: 2005-05-08 13:18:37

    W sumie jest to temat ciągle na topie a nigdzie nie można znaleźć jasnych przepisów które to regulują
    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

  • mtkaczuk
    Wysłany: 2005-06-07 22:07:03

    Są przepisy... opłata jest pobierana przez Zaiks i jej wysokość zależy od procentowego udziału utworów chronionych prawem autorskim w stosunku do calosci czasu antenowego. Wysokosc oplaty dodatkowo zalezy od przepustowosci lacza...np. 2 MGb łącze, to na jednego słuchacza 20Kb, czyli potencjalni może Was słuchać 100 ludzi, opłata około 50 - 80 PLN miesiecznie, dodatkowo trzeba byc pełnoletnim i mieć zarejestrowana działalność gospodarczą. http://www.zaiks.org.pl/portalzaiks/JakSkorzystac.jsp?sysparameters=packed=(true);&parameters=IndexPath=(JAK_SKORZYSTAC);wariant=(JakSkorzystac); Taka jest moja wiedza na ten temat...
    Odpowiedz Cytuj
  • Vers
    Wysłany: 2008-09-17 00:05:04

    A jeżeli w moim radiu chciałbym nadawać tylko audycje "mówione" stworzone przeze mnie (bez muzyki) to też musiałbym coś ZAiKSowi płacić?
    Odpowiedz Cytuj
  • ufol
    Wysłany: 2008-11-08 15:28:47

    po pierwsze tak jedno rozwiązanie to ZAiKS po drugie zdobycie pozwoleń od zespołów których puszczacie muzykę( da się zrobić ale ciężka praca) po trzecie założyć serwer na zagranicznych serwerach - pomimo niepłaconego zaiks's Polskie prawo ma związane ręce i nie może nic zrobić ;)
    Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane