Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Radio internetowe

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam, czy ktoś orientuje się jakie przepisy regulują działalność radia internetowego?

  Odpowiedz Cytuj
 • Luck
  Wysłany: 2005-05-08 13:18:37

  W sumie jest to temat ciągle na topie a nigdzie nie można znaleźć jasnych przepisów które to regulują
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 • mtkaczuk
  Wysłany: 2005-06-07 22:07:03

  Są przepisy... opłata jest pobierana przez Zaiks i jej wysokość zależy od procentowego udziału utworów chronionych prawem autorskim w stosunku do calosci czasu antenowego. Wysokosc oplaty dodatkowo zalezy od przepustowosci lacza...np. 2 MGb łącze, to na jednego słuchacza 20Kb, czyli potencjalni może Was słuchać 100 ludzi, opłata około 50 - 80 PLN miesiecznie, dodatkowo trzeba byc pełnoletnim i mieć zarejestrowana działalność gospodarczą. http://www.zaiks.org.pl/portalzaiks/JakSkorzystac.jsp?sysparameters=packed=(true);&parameters=IndexPath=(JAK_SKORZYSTAC);wariant=(JakSkorzystac); Taka jest moja wiedza na ten temat...
  Odpowiedz Cytuj
 • Vers
  Wysłany: 2008-09-17 00:05:04

  A jeżeli w moim radiu chciałbym nadawać tylko audycje "mówione" stworzone przeze mnie (bez muzyki) to też musiałbym coś ZAiKSowi płacić?
  Odpowiedz Cytuj
 • ufol
  Wysłany: 2008-11-08 15:28:47

  po pierwsze tak jedno rozwiązanie to ZAiKS po drugie zdobycie pozwoleń od zespołów których puszczacie muzykę( da się zrobić ale ciężka praca) po trzecie założyć serwer na zagranicznych serwerach - pomimo niepłaconego zaiks's Polskie prawo ma związane ręce i nie może nic zrobić ;)
  Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Koncesja na prowadzenie radia internetowego

  Zajmuje się od jakiegoś czasu z kolegą radiem internetowym i cały czas chodzą za mną pewne pytania. Czy radio internetowe jest legalne, gdy nie czerpiemy z niego korzyści finansowych? Jeżeli jest nielegalne, kto ponosi za to odpowiedzialność - prezenterzy / właściciel serwera / założyciel radia? Jakie mogą być konsekwencje? Jakie prawo nas obowiązuje jeżeli serwery, z których nadawany jest strumień, są za granicą? I jak w ogóle prawo się ma do stacji radiowych internetowych?

 • Opłata abonamentowa za radio przenośne

  Uiszczam opłatę abonamentową za radio i telewizor. Posiadam w domu oprócz stacjonarnych odbiorników także małe radio przenośne (razem z odtwarzaczem MP3). Korzystam z niego nie tylko w domu, ale na spacerach, a także w warsztacie (który znajduje się w innym miejscu niż miejsce zamieszkania). Zawsze to małe radyjko zabieram do domu. Radio biorę ze sobą także na 2 czy 3 tygodniowe wczasy. Czy jestem zobowiązany do zgłoszenia posiadania małego radia przenośnego i założenia osobnej książeczki opłat? Jeśli tak, to jakie miejsce położenia radia należy podać (jest ich przecież wiele)? Jaki jest zakres czasowy, w którym ewentualnie nie trzeba zgłaszać odbiornika przenośnego, jeśli znajduje się poza domem (ile dni)?

 • Publiczne słuchanie muzyki a prawa autorskie

  Prowadzę sklep spożywczy i mam włączone ogólnie słyszalne radio, gdzie słuchamy miedzy innymi czy puszczane są nasze reklamy, wiadomości itp. Czy mam obowiązek uiszczać opłaty dla ZAIKS-u. Słyszałem, że są w tym zakresie orzeczenia NSA.

 • Telewizja kablowa a abonament RTV

  Prowadzę hotel w średniej wielkości mieście. Na potrzeby gości w pokojach zainstalowane są telewizory, a program TV dostarczany jest za pośrednictwem sieci kablowej, której płacę w/g wystawianych faktur Vat. Czy mam jednocześnie obowiązek płacenia abonamentu RTV?

 • Ryczałt ewidencjonowany dla hostingu

  Zamierzam świadczyć usługi internetowe - hosting, wynajem powierzchni na swojej stronie internetowej, zarówno dla osób prywatnych jak i firm. Czy mogę płacić podatek w formie ryczałtu?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane