Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Zwracam się z prośbą o ustalenie jakie przysługują mi uprawnienia jako osobie, u której organy uprawnione do orzekania o niepełnosprawności orzekły stopień niepełnosprawności umiarkowany. W Powiatowym Centrum do ww spraw dowiedziałam się tylko, że przysługują mi miedzy innymi zniżki komunikacyjne na terenie gminy i całego kraju oraz dofinansowanie do turnusów rehabilitacyjnych. Czy można dowiedzieć się jakie mam zniżki i w jakich wysokościach (chodzi zwłaszcza o zniżki na terenie całego kraju - PKP, PKS - bo gminy mają własne przepisy). Będę wdzięczna za okazaną pomoc

  Odpowiedz Cytuj
 • Z tego tyt.nie przysługują żadne znizki na PKP i PKS,tylko na autobusy podmiejskie jeśli jesteś emerytem.Dofinansowanie na turnus rehabilitacyjny z CPR ale z reguły nie daja bo nie ma pieniedzy.
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Urlop dla niepełnosprawnej osoby

  Pracownik przedstawił 17 lipca orzeczenie stwierdzające, że jest niepełnosprawny w stopniu umiarkowanym i zażądał naliczenia dodatkowych 10 dni urlopu wypoczynkowego. Orzeczenie zostało wydane 27 czerwca. Wcześniej od ponad 2 lat posiadał orzeczenie uznające go za osobę niepełnosprawną w stopniu lekkim. Od kiedy przysługuje dodatkowy urlop wypoczynkowy pracownikowi zaliczonemu do umiarkowanego stopnia niepełnosprawności, jeżeli wcześniej był niepełnosprawny w stopniu lekkim ? Czy musimy przyznać temu pracownikowi 10 dni dodatkowego urlopu? Czy do roku zatrudnienia, wymaganego do nabycia tego urlopu, pracownikowi należy wliczyć okres pracy z lekkim stopniem niepełnosprawności?

 • Zatrudnienie pracownika niepełnosprawnego

  Mam zamiar zatrudnić osobę od 1 lutego 2007 w pełnym wymiarze czasu pracy na umowę o pracę. Osoba posiada orzeczenie lekarskie o lekkim stopniu niepełnosprawności. Czy pracownikowi z orzeczeniem o lekkim stopniu niepełnosprawności przysługują dodatkowe uprawnienie od pracodawcy z tytułu zatrudnienia?

 • Świadczenie pielęgnacyjne a zasiłek pielęgnacyjny

  Jaka jest różnica między świadczeniem a zasiłkiem pielęgnacyjnym

 • Czas pracy niepełnosprawnego

  Zatrudniłem 2 pracowników z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności na 3/4 etatu i na 1/2 etatu. Ile faktycznie musi przepracować godzin tygodniowo lub miesięcznie pracownik z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności zatrudniony na 3/4 etatu i na 1/2 etatu.

 • Uprawnienia pracowników niepełnosprawnych

  Chcę zatrudnić osoby niepełnosprawne ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Czy prawdą jest, że pracownikowi przysługują przerwy w pracy na gimnastykę usprawniającą lub wypoczynek w wymiarze 30 minut dziennie, niezależnie od przerwy w pracy trwającej 15 minut przewidzianej przez Kodeks pracy? Czy pracownikowi przysługuje dodatkowy urlop wypoczynkowy w wymiarze 10 dni roboczych w roku kalendarzowym?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane