Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Mieszkania komunalne wykup

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam, mam pytanie czy od 2012 roku zmienily sie przepisy dotyczace wykupu mieszkan komunalnych w Warszawie i czy jesli ja zlozylem wniosek o wykup jeszcze w 2010 roku i sprawa jest w trakcie zalatwiania to te ewentualne zmiany dotycza i tych wykupow ktore sa w trakcie zalatwiania czy tylko nowych wnioskow?

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Wykup mieszkania komunalnego

  Posiadam umowę z Urzędem Gminy na mieszkanie komunalne. Zwróciłem się z prośbą o jego wykup i uzyskałem odpowiedź negatywną (powodem była budowa własnego domu). Przedtem sąsiadce, która była w podobnej sytuacji zezwolono na wykupienie prawa do lokalu. Jakie przepisy regulują wykup mieszkań komunalnych i czy mam szansę na wygranie sprawy składając odwołanie.

 • Ustalenie wysokości bonifikaty na wykup mieszkania

  Czy gmina może samodzielnie ustalać wysokość bonifikaty na wykup mieszkania należącego do gminy?

 • Wypowiedzenie najmu przez gminę

  Czy skoro przydział na mieszkanie komunalne otrzymałam skierowaniem kierownika jednostki (Komendanta Policji), gdyż wówczas to mieszkanie było w dyspozycji Komendy Policji, to czy obecnie mogę mieć inne mieszkanie własnościowe? Zaznaczam, że podczas załatwiania procedury związanej z chęcią wykupu tego mieszkania komenda Policji musiała się zrzec tego mieszkania na rzecz gminy. Sprecyzuję: mieszkanie otrzymałam będąc pracownikiem cywilnym Policji w 1999 roku w kwietniu. Z uwagi, że byłam pracownikiem policji nie mogłam dostać decyzji, która przysługuje policjantom tylko dostałam "skierowanie do zawarcia umowy najmu lokalu" i jak wspomniałam w powyższym pytaniu, w tym roku starałam się o wykup tego mieszkania i w urzędzie miejskim powiedziano mi, że komendant musi wyrazić zgodę na przekazanie tego mieszkania gminie, aby mogło być przeznaczone do wykupu. Jak wspomniałam wcześniej w moich pytaniach rada miasta nie wyraziła zgody na wykup, a komenda pozbyła się mieszkania, przynajmniej ja tak to rozumiem, bo już teraz nie można odwrócić sytuacji? Nadmienię, że umowa najmu lokalu była zawarta między Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej a mną. Jak pamiętam to mieszkanie było w dyspozycji komendy policji. Czytając jeden z Waszych artykułów dowiedziałam się, że jeżeli ktoś miał mieszkanie komunalne przyznane w drodze decyzji to może posiadać inne mieszkanie własnościowe bez utraty komunalnego?

 • Szybszy wykup działki przez gminę

  Czy mogę wymusić na gminie jak najszybszy wykup i wypłatę odszkodowania zajętej części działki?

 • Zameldowanie a opłaty komunalne

  Czy osoba musi/ma obowiązek dokonywać opłat za wodę, wywóz śmieci, czyli usługi komunalne w miejscu zameldowania stałego, gdzie przebywa czasami (rodzina)? W miejscu zameldowania tymczasowego, gdzie przebywa z rodziną praktycznie cały czas, dokonuje takich opłat - podstawowych.

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane