Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Pozbawienie się niechcianego zameldowanego na stałe lokatora

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam mam problem z lokatorem a dokładniej z mamą. Mieszka ze swoim partnerem w mieszkaniu mojego ojca. Są po rozwodzie juz 10 lat. 15 lat temu zmieniła zamki i wyrzuciła wszystkie rzeczy moje (córki osoby zameldowanej na stałe do tej pory). Właściciel mieszkania (mój ojciec) nie ma dostępu do mieszkania od dobrych paręnastu lat. pytanie brzmi następująco:
  1) w jaki sposób można pozbyć się jej z mieszkania?
  2) czy w tej chwili mam prawo przyjść z policją i żądać udostępnienia lokalu?
  nie mam gdzie mieszkać a lokal nie jest jej własnością jakie ma prawa do przebywania tam ? jako lokator zameldowany od 30 lat w tym mieszkaniu? co można zrobić ? proszę o pomoc.

  Odpowiedz Cytuj
 • Czy Pani ojciec jest jedynym właścicielem mieszkania i jak uzyskał tytuł własności?
 • Reklama

 • Tak jest jedynym właścicielem. Otrzymał mieszkanie w drodzę darowizny od swoich rodziców jeszcze przed ślubem z moją Matką
 • W takiej sytuacji może udać się tam w asyście policji i zamieszkać w swoim mieszkaniu. Może też wyrazić zgodę na zamieszkanie dowolnych osób w mieszkaniu i może domagać się opuszczenia mieszkania przez osoby, która go obecnie zamieszkują, z wnioskiem do sądu o eksmisję włącznie. Żeby było śmieszniej osoby obecnie zamieszkujące mieszkanie mogą po 30 latach wystąpić do sądu o stwierdzenie nabycia własności mieszkania w drodze zasiedzenia w złej wierze (w tym temacie warto zasięgnąć porady prawnika, ponieważ nie jestem w 100% pewien, ale ryzyko istnieje). Nie ma na co czekać, tylko zrobić porządek z sytuacją. Ojciec ma też prawo domagania się zapłaty za bezumowne korzystanie z mieszkania. Dziwi mnie, że dał się tak wyrzucić, ale to jest Wasza wewnętrzna sprawa. Wizyta u prawnika też Wam nie zaszkodzi, w rozwiązani problemu.
 • Lukasz
  Wysłany: 2017-03-04 18:11:16

  Jestem zameldowany w domu 36 lat...Po śmierci mojej babci która była wlascicielem dom został podzielony na troje dzieci..Z których jeden to mój ojciec....Z tego co wiem tych troje właścicieli chce sprzedać dom...Moje pytanie brzmi...Jakie mam prawa do tego domu?Czy wogole jakieś mam?Co mogę zrobić żeby nie dopuścić do sprzedaży..??
 • Nie ma Pan żadnych praw do domu i nie może Pan nic zrobić, żeby zapobiec sprzedaży domu. Pana ojciec ma prawo współwłasności i on może współdecydować o losie domu wspólnie z pozostałymi współwłaścicielami. Meldunek nie uprawnia do dysponowania domem.
 • Anna
  Wysłany: 2017-05-30 16:51:09

  Mam problem z byłym mężem jest po emisji i nie chce się wyprowadzić z domu co mam robić???
 • Oddać sprawę do komornika.
 • natka
  Wysłany: 2017-06-18 20:30:06

  jestem po wstepnej umowie kupna nowego mieszkania iz sprzedaje swoj dom co zrobic iz w tej sytuacji moja siostra teraz oznajmila mi ze sie nie wymelduje z domu co robic pomocy
 • jadzia
  Wysłany: 2017-06-18 20:34:26

  sprawa wyglada tak jestem jedynym wlascicielem domu mieszkaja w nim dwie moje corki i siostra siostra wiedziala o sprzedazy domu gdyz nie stac mnie na jego utrzymanie iz jestem sama a ona nie doklada sie do niczego itd jedyne co jest zameldowana w nim jestem po wstepnej umowie sprzedazy a ona oznajmila mi teraz iz nie wymelduje sie z domu co mam robic pomocy
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane