Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Problem ze sprzedażą mieszkania wykupionego ze spółdzielni

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Moi rodzice wykupili w zeszłym roku mieszkanie ze spółdzielni lecz istnieje w umowie zapis, że nie mogą go sprzedać przez okres 5 lat. W przeciwnym wypadku będą musieli zapłacić około 10tys tytułem nie wiadomo czego. Czy jest to zgodne z prawem?? Jak można ominąć ten zapis i sprzedać wcześniej mieszkanie? Czy jeśli zrobią darowiznę na mnie jako córkę to ja będę mogła sprzedać to mieszkanie skoro nie ja podpisywałam umowę???

    Odpowiedz Cytuj
  • Kasia
    Wysłany: 2005-05-05 19:09:10

    Cześć pracuję w Spółdzielni i wiem, że prawdopodobnie chodzi o zapis, ze w przypadku checi sprzedaży tego mieszkania w okresie 5 lat od przekształcenia z lokatorskiego na własnosciowe trzeba bedzie zwrócić uzyskaną z tego tytułu bonifikatę. Być moze jest zapis, że w przypadku darowania tego mieszkania na wstępnych i zstepnych nie bedzie wymogu zwrotu takiej bonifikaty, ale wtedy Urząd Skarbowy dopominać się bedzie o podatek od darowizny bądź sprzedaży. Najlepiej więc przeczytać dokładnie zapisy umowy. Pozdrawiam. w razie pytań proszę o kontakt: kasia_rzepka@02.pl
  • Reklama

  • Eva
    Wysłany: 2005-05-07 15:26:28

    To nie chodzi o spódzielnie,ja sprzedawalam mieszkanie przed up[lywem 5 lat od zakupu,kwote 10 % wartosci mieszkania trzeba zaplacic w Urzedzie Skarbowym
  • megula
    Wysłany: 2005-05-08 18:18:21

    tak...ale jeśli sprzedam mieszkanie i przeznaczę pieniążki na zakup innego mieszkania wtedy nie muszę płacić podatku w US. Chodzi tylko o możliwość sprzedaży przed upływem 5 lat
  • goniek
    Wysłany: 2018-04-12 19:50:47

    Witam mam pytanie czy moge sprzedac mieszkanie przekształcone z l spoldzielczego na odrebnoą włsnosc przed uplywem 5 lat i kupic inne
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane