Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

KOMORNIK - JAKIE OBOWIĄZUJĄ GO TERMINY ?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam, Mam pytanie związane z postępowaniem egzekucyjnym dot. zaległych alimentów. Wysłałam wniosek do komornika i zastanawiam się czy komornik ma określony czas na wszczęcie egzekucji, jej zakończenie, ewentualnie uznanie, że nie da się jej przeprowadzić? Ponieważ mieszkam daleko od biura komornika chciałam też spytać czy komornik ma obowiązek w jakiś sposób informować mnie o postępach w egzekucji (telefonicznie, listownie,etc.) lub o jej zakończeniu? Jaki jest przeciętny czas od otrzymania przez komornika mojego wniosku do zakończenia egzekucji? Czy pieniądze - o ile się uda je odzyskać - otrzymam przekazem pocztowym? Dużo tych pytań, ale po raz pierwszy (i mam nadzieję ostatni) mam do czynienia z komornikiem... Dziękuję za odpowiedzi.

  Odpowiedz Cytuj
 • Kasandro ja nie wiem jak to jest ile komornik ma czasu na sciagniecie dlugu alimentacyjnego.Widzisz u mnie juz rok sciaga i mie moze tej sprawy zakonczyc (jesli chodzi o dlug).Dostaje tylko kopie listow ktore komornik wysyla do zakladu pracy itd.oczywiscie z dlugiem coraz wiekszym bo nalicza odsetki.To wszystko zalezy tez od zarobkow dluznika i czy komornik zna miejsce pobytu jego.Musisz sie uzbroic w cierpliwosc.Zycze powodzenia
 • Reklama

 • 197810241976
  Wysłany: 2005-01-06 08:08:23

  Na założenie sprawy komornik ma 21 dni. Pieniądze pani prześle, jeżeli w ogóle można coś z dłużnika "ściągnąć". Jeżeli nie pracuje, nie ma żadnych ruchomości, to może zdażyć się tak, że dopiero jak będzie na emeryturze, to uda się coś odzyskać. Jeżeli pani coś wie na temat tego dłużnika, to powinna pani informować o tym komornika (ma pani obowiązek współpracować z komornikiem). Komornik z pewnością Panią poinformuje pisemnie o krokach, jakie podejmuje. Jeżeli Pani wydaję się za długo, proszę wysłać zapytanie - co w sprawie? Komornik ma bardzo dużo spraw i może wydawać się, że komornik nic nie robi w danej sprawie. Natomiast to Pani może umorzyć sprawę i nie musi czekać na komornika. A jeżeli Pani dostanie całą kwotę o jaką wnosiła, to sama Pani powinna wiedzieć, że sprawa jest już zakończona i nie musi Pani otrzymać w takiej sytuacji informacji od komornika.
 • Rafał
  Wysłany: 2017-04-26 12:57:07

  Mam problem tego typu ze mam blokade na kacie komornik je zablokował . Na to kato wpłynoł kredyt zaciagniety przez moja babcie i ani ja ani babcia nie mozemy go wypłacic co zrobic
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane