Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

NAZWISKO PO ROZWODZIE PRZED UPŁYWEM 300 DNI!!!!!! POMÓŻCIE

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • w czerwcu 2005 r. się rozwiodłam a teraz jestem w 9 miesiącu ciąży. Ojcem mojego dziecka nie jest moj były mąż. Dowiedziałam się że jeśłi nie upłynęło 300 dni od rozwodu automatycznie dziecko dostaje nazwisko byłego męża i można je zmienić tylko na drodze sądowej. Czy można to jakos ominąć??? Przed rozwodem mój mąż był 2 lata za granica( nie było pożycia) a pozew o rozwód złożyłam ponad rok temu

    Odpowiedz Cytuj
  • padme_06
    Wysłany: 2006-03-14 23:57:31

    niestety takie jest nasz prawo. Musisz spróbować o uznanie dziecka w Usc przed jesgo narodzeniem jeśli to nie mozliwe musisz w imienu dziecka wnieść sprawę o zaprzeczenie ojcostwa wobc ex, i wezwać na świadka obecnego partnera. Całośc to formalność sama to przeszłam. pozdrawiam
    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


  • Zmiana nazwiska po rozwodzie na panieńskie

    W jakim czasie należy złożyć prośbę o zmianę nazwiska na panieńskie po rozwodzie ?

  • Nazwisko dziecka pozamałżeńskiego

    W kwietniu 2007 r. uzyskałam rozwód. Za miesiąc urodzę dziecko, którego ojcem jest mój nowy partner. Oboje chcemy, aby dziecko nosiło jego nazwisko. Jakie nazwisko otrzyma po urodzeniu dziecko: mojego byłego męża (nie upłynęło 300 dni od orzeczenia rozwodu) czy moje nazwisko panieńskie, do którego wróciłam po orzeczeniu rozwodu? Czy uznanie dziecka poczętego przez jego biologicznego ojca przed kierownikiem USC (dokonane jeszcze przed jego narodzeniem) może uprościć całą sytuację?

  • Notarialny podział majątku byłych małżonków

    Jestem po rozwodzie, czy mogę dokonać podziału majątku wspólnego u notariusza?

  • Nazwisko adoptowanego dziecka

    Jakie nazwisko może czy musi nosić dziecko w przypadku adopcji ? Jestem po rozwodzie i noszę nazwisko po mężu.

  • Zmiana nazwiska po rozwodzie małżonków

    Czy po rozwodzie będę mogła zmienić nazwisko, które nosiłam będąc w związku małżeńskim?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane