Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Zasiłek wychowawczy dla ojca

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Mój wujek ma zgode z zakladu na urlop wychowawczy, ale w MOPS -sie nie chcą mu wypłacić zasiłku ponieważ jego konkubina z która ma dzieci pobiera na nie zasiłek rodzinny. Zaznaczam ze dzieci maja jego nazwisko i mieszkają razem , twierdza ze skoro matka pobiera zasiłki rodzinne to ojciec nie może otrzymywać zasiłku wychowawczego, a konkubina ma 3-ojkie dzieci z pierwszego małżeństwa i dwójkę z nim. To troje ostatnich dzieci dostaje dodatek za wielodzietność.

    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


  • Urlop wychowawczy a wynagrodzenie

    Od listopada tego roku planuję przedłużyć urlop macierzyński o urlop wychowawczy (pół roku). Czy należy mi się jakikolwiek zasiłek i w jakiej wysokości? Pracuję w firmie od 8 lat na umowę o pracę na czas nieokreślony. Zarabiam 2600 PLN netto. Nie jestem samotną matką. Mam tylko jedno dziecko. Mąż pracuje, ale zarabia ok. 1000 PLn netto.

  • Zasiłek wychowawczy i rodzinny

    Matka samotnie wychowująca dziecko przebywająca na urlopie wychowawczym otrzymuje: - zasiłek wychowawczy, - zasiłek rodzinny, - dodatek do zasiłku z tytułu samotnego wychowania dziecka. Jednak z dniem 31.08.2005 r. w związku z tym, że nie ma przez sąd zasądzonych alimentów (bo ojciec dziecka płaci dobrowolnie) traci wszystko łącznie z zasiłkiem wychowawczym czy traci tylko dodatek i zasiłek rodzinny a wychowawczy zasiłek zostaje?

  • Urlop wypoczynkowy po urlopie wychowawczym

    Proszę o podanie sposobu obliczania urlopu wypoczynkowego po korzystaniu z urlopu macierzyńskiego i po urlopie wychowawczym.

  • Wysokość zasiłku wychowawczego

    Czy urlop wychowawczy jest urlopem płatnym? Jeśli tak to w jakich okolicznościach?

  • Prawo do zasiłku wychowawczego

    W chwili obecnej pobieram zasiłek wychowawczy. Czy po zmianie od 1maja 2004 będzie nadal mi przysługiwał? Czy będą również wliczane moje dochody i męża za rok 2002 czy tylko męża? Co rozumieć przez "utracony dochód"?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane