Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

prawo do mieszkania po rodzicach

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Od lutego 2007 jestem po rozwodzie, ze względów finansowych i - chyba rodzinnych zmuszona byłam wymeldować się z mieszkania słuzbowego, zamieszkałam z córką - małoletnią u matki - bez meldunku. W marcu br zmarła matka i zaczęło się... Mam trójkę rodzeństwa, które domaga się żebyśmy opuściły mieszkanie alba wykupiły od nich. Pracuję w budżetówce, nie mam pieniędzy w żądanych przez rodzeństwo ilościach, no i nie mamy dokąd pójść z córką. proszę, jeżeli jest jakieś wyjście z tej matni, pomóżcie mi

    Odpowiedz Cytuj
  • eccomix
    Wysłany: 2008-05-13 11:38:45

    CZY TO MIESZKANIE KOMUNALNE, SPÓŁDZIELCZE CZY WŁASNOŚCIOWE ? Pisz na eccomix@wp.pl
    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

  • Domniemywam, że mieszkanie Pani rodziców jest mieszkaniem własnościowym i w grę wchodzi dziedziczenie ustawowe. W tej sytuacji Pani wraz z rodzeństwem jesteście współwłaścicielami nieruchomości. W takim przypadku każdy współwłaściciel ma prawo do korzystania z całości współwłasności niezależnie od tego, jaki jest jego udział we współwłasności. Zakładam, że na każde rodzeństwo przypada 25% udziału w całości mieszkania. Pani rodzeństwo nie ma prawa wyrzucić Pani z mieszkania, ale z drugiej strony Pani rodzeństwo, też ma prawo do dysponowania swoim majątkiem. Jak wynika z opisu, rodzeństwo chce sprzedać mieszkanie i podzielić uzyskaną kwotę na cztery równe części. W ten sposób każdy otrzyma swoją część. Problem polega tylko na tym, że Pani nie ma się gdzie udać. Sytuacja jest patowa i będzie stałym źródłem konfliktu. Ktoś musi ustąpić w takiej sytuacji. Pytanie jest teraz, ile jest warte mieszkanie i co można zrobić z 25% tej kwoty. Pani rodzeństwo powinno się zastanowić nad swoją i Pani sytuacją materialną, ale nie można ich do tego zmusić. Z drugiej strony może się okazać, że Pani rodzeństwo ma względem Pani obowiązek alimentacyjny, jeśli Pani nie jest w stanie sama się utrzymać lub doprowadzi do sytuacji, w której Pani nie będzie w stanie sama się utrzymać. Proszę porozmawiać o tym z prawnikiem. Skoro Pani pracuje w budżetówce, to pewnie Pani pracodawca zatrudnia jakiegoś prawnika, który może Pani coś podpowiedzieć. Jedno wydaje się pewne, że reszta rodziny nie da Pani spokoju, jeśli nie rozwiążecie tego problemu.
    Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane