Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Spadek po zmarłej siostrze.

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • W lutym 2009 roku zmarła moja jedyna siostra.Była w związku małżeńskim lecz nie mieli wspólnych dzieci.Moi rodzice nie żyją.Tato zmarł w 1996 roku a mama w 2006 roku.Po ojcu była przeprowadzona sprawa o nabycie spadku z czego mama,siostra i ja odziedziczyłyśmy po 1/3 spadku po ojcu.Mama pozostawiła testament spisując cały swój majątek na mnie,ale do dnia dzisiejszego nie była przeprowadzona sprawa o nabycie spadku po mamie.Po siostrze przeprowadziłam sprawę spadkową gdzie ja dziedziczę po siostrze 1/2 części i 1/2 jej małżonek.
  Z mężem siostry raczej nie będzie możliwości dogadania się więc chcę złożyć wniosek do sądu o podział majątku i w związku z tym mam następujące pytania:
  1.czy mogę we wniosku żądać zwrotu nakładów osobistych mojej siostry.Chodzi o to ,że tato nasz kiedy my kończyłyśmy niepamiętam czy 16 czy 18 lat książeczki mieszkaniowe i siostra przed zawarciem małżeństwa była właścicielką mieszkania ,które sprzedała już w trakcie małżeństwa i zakupiła ziemię wraz z zabudową ale w akcie notarialnym jest wpisany również jej mąż?

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane