Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

PZU nie chce wypłacić odszkodowania za stodołę !

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Jakieś 2 miesiace temu tak poprostu runęła nam stodoła. Miała swoje lata ale Pani od ubezpieczeń przychodząc ją ubezpieczać nie twierdziła ze jest w złym stanie...Przyjechała zabrała pieniadze i do widzenia ! Pan z PZU przyjechał i oszacował straty ale niestety po 3 dniach przyszło pismo ze nie dostaniemy odszkodowania... Moi dziadkowie płacili za stodołe 50 lat! W pismie stwierdzono że nie było silnych wiatrów i innych odziaływań... Ale skoro płacono tyle lat za nią to chyba sie cos nalezy.. Mamy małe gospodarstwo a stodoła była jedynym schronieniem dla zboż czy innych rzeczy. PZU to banda złodziei ! Jak mozna ze starszych ludzi zdzierać pieniadze! To był dorobek ich zycia! Gdzie teraz podzieją sie ich pieniadze po tylu latach? ! Gdzie szukać pomocy?

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Sposób ustalenia wysokości odszkodowania

  Chciałbym poznać kryteria ustalania wysokości odszkodowania z OC sprawcy wypadku drogowego przez PZU. Czy istnieje jakaś konkretna stawka? Czy podlega to negocjacji z poszkodowanym?

 • Wspólność majątkowa a odszkodowanie z AC

  W trakcie małżeństwa mieliśmy samochód, który nam skradziono (było ubezpieczony) Obydwoje z mężem jesteśmy współwłaścicielami tego samochodu, jesteśmy w trakcie rozwodu. Zwrot za auto się przeciąga, całą sprawę pilotuje mąż, jednakże ja złożyłam w pzu prośbę o przelanie jako współwłaściciel samochodu połowy kwoty na moje konto. Czy jest to prawda, że pzu nie ma obowiązku wypłacić mi połowy, tylko może całą kwotę wypłacić mężowi na jego konto?

 • Odszkodowanie od ubezpieczyciela

  Skradziono nam samochód, który był ubezpieczony, obydwoje z mężem jesteśmy współwłaścicielami na polisie, jesteśmy w trakcie rozwodu, mamy dwa różne miejsca zamieszkania. PZU przysłało zawiadomienie o likwidacji szkody z terminem przyjścia i podpisania stosownych dokumentów. Te dokumenty dotarły na adres męża, który o niczym mnie nie poinformował. Zadzwoniłam do PZU z pytaniem dlaczego ta sprawa się przeciąga. Dowiedziałam się, że z powodu nie podpisania przeze mnie stosownych dokumentów. Mało tego, niedawno wpłynęło pismo mojego męża o zamrożenie całej kwoty do czasu podziału majątku. Czy PZU ma prawo zamrozić na czas nieokreślony pieniądze? Czy ja jako współwłaściciel mogę żądać od PZU odszkodowania wraz z odsetkami za zamrożenie moich pieniędzy? PZU tłumaczyło, że nie wiedzieli, że mam inny adres zamieszkania ja wcześniej złożyłam pismo do nich z moim adresem.

 • Regres od ubezpieczonego dla ubezpieczyciela

  Czy PZU może dochodzić regresem należności od sprawcy wypadku, który ma zawartą umowę oc, ma aktualny przegląd pojazdu, lecz wypadek został spowodowany przez usterkę pojazdu, z której kierowca zdawał sobie sprawę?

 • Powody odmowy wypłaty odszkodowania z OC

  Niedawno przydarzył mi się przykry wypadek w drodze na ferie zimowe. Na parkingu na zaparkowany mój samochód najechał TIR. Sprawa dość prosta, sprawca znany. Natychmiast spisaliśmy stosowne oświadzczenia. On winę całą wziął na siebie. Spisałam wszystkie jego dane łącznie z nr paszportu, prawa jazdy, nazwy firmy, a nawet pośrednika ubezpieczeniowego, który sprzedawał mu polisę. Na miejscu wykonałam szereg zdjęć, aby nie było wątpliwości co do okoliczności zdarzenia. Policja nie chciała przyjechać, ponieważ nie było ofiar w ludziach. Problem zaczął się w momencie zgłoszenia szkody w PZU. Szkoda ta bowiem likwidowana jest z zielonej karty sprawcy (Litwin) wydanej jednak również przez PZU. PZU potwierdziło prawdziwość polisy, jednak uzależnia wypłatę odszkodowania od potwierdzenia okoliczności przez sprawcę. To trwa już jednak dość długo (ok. 4 tyg.). Listy wysyłane nie są odbierane przez sprawcę. Czy wobec takiej sytuacji PZU ma prawo opóźniać mi wypłatę odszkodowania? Przecież stosowne oświadczenia zostały podpisane na miejscu z wszystkimi danymi sprawcy oraz z dokumentacją zdjęciową. Na jakiej podstawie mogą poddawać to w wątpliwość?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane