Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Świadczenie na zwolnieniu w ciąży

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam,
  W styczniu tego roku złamałam rękę, dostałam L4 ponieważ złamanie to uniemożliwiało mi pracę
  . Wtedy na umowie
  o pracę wpisane miałam
  660 zł netto (praca na pół etatu). od czerwca szef podwyższył mi tą kwotę na 1100 zł a co za tym idzie płaci wyższe świadczenia. od 30 lipca byłam na zwolnieniu z powodu zagrożonej ciąży, płacono mi wówczas 100% ale w związku z tym, że w roku 2009 korzystałam
  już z L4 wypłacano mi kwotę sprzed pierwszego zwolnienia( czyli te 660 zł) . Teraz wróciłam do pracy i zastanawiam się czy jeśli wezmę L4 od stycznia to świadczenie będzie obliczane już według tej wyższej kwoty którą szef płaci mi od czerwca???
  z góry dziękuję za odpowiedź.

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Wypłacanie świadczenia chorej ciężarnej

  Zatrudniam pracownicę, która jest w 14 tygodniu ciąży. Obecnie jest na zwolnieniu lekarskim. Umowa terminowa o pracę podpisana z pracownicą kończy się w jej 17 tyg. ciąży. W związku z tym nie mogę rozwiązać umowy do dnia porodu i muszę wypłacać jej pensję. Kto jest obciążony wypłatą pensji dla tej osoby, gdy jest ona na zwolnieniu i raczej do pracy nie wróci ze względu na stan zdrowia? Do kiedy pensję wypłaca pracodawca, a od kiedy przejmuje to ZUS?

 • Ciąża i zwolnienie lekarskie a prowadzenie firmy

  Czy jeżeli jestem w ciąży i przebywam na zwolnieniu lekarskim, mogę założyć własną działalność gospodarczą? Czy pracodawca może mnie zwolnić?

 • Umowa zlecenia a ochrona pracownicy w ciąży

  Czy pracownicy, pracującej od 4 lat na umowę - zlecenie, która zaszła w ciążę (umowa podpisywana co miesiąc) przysługuje jakiekolwiek świadczenie? Czy możliwe jest, aby pracownica poszła na zwolnienie?

 • Koszty uzyskania przychodu w okresie ciąży

  Pracowniczka jest w ciąży i jest nieobecna w pracy cały miesiąc. Jednocześnie otrzymuje stałe miesięczne świadczenie w wysokości 100zł lub 300zł. Od tego świadczenia firma nalicza składki ZUS i podatek PIT. Czy firma powinna uwzględniać przy naliczaniu PIT i składki zdrowotnej ZUS kwotę 111,25 zł z tytułu "miesięczne koszty uzyskania przychodu" i czy powinna odliczać kwotę 46,33 zł jako stałą kwotę zmniejszającą podatek dochodowy?

 • Świadczenie rehabilitacyjne

  Pracownik z powołania przebywa na 9-cio (6+3) miesięcznym zwolnieniu lekarskim (pobiera zasiłek chorobowy). Posiada zaległy, niewykorzystany urlop wypoczynkowy w wymiarze około 70 dni. Po zakończeniu zwolnienia nadal przez pewien okres czasu (kilka miesięcy) nie będzie zdolny do pracy. Co jest dla niego bardziej korzystne - skorzystanie ze świadczenia rehabilitacyjnego, czy też wykorzystanie na leczenie zaległego urlopu wypoczynkowego, a może inne rozwiązanie?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane