Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

jakie dokumenty wymagane do nowego becikowego 2013

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Od razu chciałbym przeprosić jeżeli napisałem w złym dziale.

Mam pytanie, za 2 tygodnie mam wyznaczony porod, wiem, chcialabym wiec sie dowiedziec ile mam czasu na zlozenie wniosku o becikowe i jakie dokumenty sa do tego wymagane?

Z góry dziękuję za pomoc.

Odpowiedz Cytuj
  • 1.zaświadczenie lekarskie o tym, że matka dziecka pozostawała pod opieką medyczną przynajmniej od 10. tygodnia ciąży, do dnia porodu. Oznacza to, że przed tym terminem zgłosiła się na pierwszą wizytę u lekarza, a także regularnie kontrolowała swój stan zdrowia i wykonywała niezbędne badania lekarskie. 2.dokument urzędowy potwierdzający datę urodzenia dziecka (np. odpis skrócony aktu urodzenia) 3.oświadczenie stwierdzające, że na to dziecko nie było jeszcze pobierane becikowe (na przykład przez drugie z rodziców) 4.kserokopię dowodu osobistego
    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:

• Prawo do otrzymania "becikowego"

Czy matce, która dopiero 23 października tego roku osiągnie pełnoletność przysługuje tzw. "becikowe"? W ustawie nie ma wymogu pełnoletniości, mówi się tylko o matce. W opisanej sytuacji chodzi o pannę z dzieckiem. Czy zalegalizowanie związku z ojcem dziecka uprawni ją do poboru becikowego?

• Limit stopy procentowej pożyczki w lombardzie

Osoba fizyczna prowadzi lombard, która udziela pożyczek dla innych osób fizycznych pod zastaw rzeczy. Czy istnieją jakieś ograniczenia dotyczące stopy procentowej udzielanych w ten sposób pożyczek, ile może wynieść całkowity koszt udzielonych pożyczek ?

• Dochód konkubenta a zasiłek

Czy mieszkając i prowadząc wspólne gospodarstwo domowe z konkubentem nie będącym ojcem dzieci (matka i ojciec dzieci są po rozwodzie), wlicza się jego dochody dla wyliczenia dochodu na członka rodziny? Jaki dochód się bierze pod uwagę netto czy brutto? Czy w nowym roku pojawiły się jakieś nowe, inne formy wspomagania rodzin?

• Dokumenty wymagane do wszczęcia postępowania nakazowego

Mój dłużnik nie chce oddać mi pieniędzy. Słyszałem, że najlepszym sposobem odzyskania długu jest wszczęcie postępowania nakazowego. Jakie dokumenty są wymagane do wszczęcia tego trybu postępowania?

• Dokumenty wymagane do przeniesienia własności nieruchomości

Jakie dokumenty są wymagane do przeniesienia własności nieruchomości w formie sprzedaży lub darowizny

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane