Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

jakie dokumenty wymagane do nowego becikowego 2013

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Od razu chciałbym przeprosić jeżeli napisałem w złym dziale.

Mam pytanie, za 2 tygodnie mam wyznaczony porod, wiem, chcialabym wiec sie dowiedziec ile mam czasu na zlozenie wniosku o becikowe i jakie dokumenty sa do tego wymagane?

Z góry dziękuję za pomoc.

Odpowiedz Cytuj
  • 1.zaświadczenie lekarskie o tym, że matka dziecka pozostawała pod opieką medyczną przynajmniej od 10. tygodnia ciąży, do dnia porodu. Oznacza to, że przed tym terminem zgłosiła się na pierwszą wizytę u lekarza, a także regularnie kontrolowała swój stan zdrowia i wykonywała niezbędne badania lekarskie. 2.dokument urzędowy potwierdzający datę urodzenia dziecka (np. odpis skrócony aktu urodzenia) 3.oświadczenie stwierdzające, że na to dziecko nie było jeszcze pobierane becikowe (na przykład przez drugie z rodziców) 4.kserokopię dowodu osobistego
    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane