Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Becikowe dokumenty, ile wynosi becikowe

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Od razu chciałbym przeprosić jeżeli napisałem w złym dziale.
    Mam pytanie, za 2 tygodnie mam wyznaczony porod, wiem, chcialabym wiec sie dowiedziec ile mam czasu na zlozenie wniosku o becikowe i jakie dokumenty sa do tego wymagane?
    Z góry dziękuję za pomoc.

Odpowiedz Cytuj
  • witam! Jakie warunki trzeba spełniać aby dostać becikowe? słyszałam że ciąża musi być wykryta do 10 tygodnia i różne inne dziwne rzeczy, czy może mi ktoś jasno napisać jak to jest?
    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

• Witam Czy kobieta która jest w ciąży i nie jest z ojcem dziecka może otrzymać becikowe? o jakie zasiłki może sie strać jako samotna matka?
    Odpowiedz Cytuj
  • Becikowe otrzymuje się dopiero po urodzeniu dziecka. Wymagane jest złożenie w opiece społecznej oryginału aktu urodzenia dziecka oraz zaświadczenia od lekarza ginekologa, że kobieta była przynajmniej na 1 wizycie w czasie ciąży. Można również postarać się o alimenty na dziecko i matkę (jeżeli nie ma środków na utrzymanie) od ojca dziecka już przed porodem. Poza tym warto dowiedzieć się w opiece o możliwość uzyskania zwiększonego becikowego i zapomogi (ale to zależy od dochodów matki).
    Odpowiedz Cytuj
  • Dzień dobry, czy ktoś orientuje się jak wygląda kwestia becikowego w Niemczech? Czy należy się ono tylko pracującym matkom? Jaka jest wysokość takiego becikowego?
    Odpowiedz Cytuj
  • Witam kiedy przysługuje becikowe? Jak państwo pomaga bezrobotnym matkom?Z góry dziękuję za odpowiedzi
    Odpowiedz Cytuj
  • Witam Mam pytanie urodziła na sie córka dostajemy zasiłek rodzinny teraz chciałabym złożyć dokumenty o dodatek jednorazowy ale nie wiem jakie dokumenty są potrzebne i jak wygląda cała sprawa związana z otrzymaniem dodatku 1000zł?Z góry dziękuję za pomoc
    Odpowiedz Cytuj
  • Dzień dobry, razem z mężem staramy się o dziecko, chciałabym zapytać jakie wsparcie możemy dostać od państwa? Chodzi mi o becikowe i inne zasiłki. Pozdrawiam
    Odpowiedz Cytuj
  • Jeśli nie osiągacie wysokich dochodów możecie starać się o dodatek z racji urodzenia dziecka ale dochody na osobę w rodzinie nie mogą przekraczać 504 zł, a w przypadku dziecka niepełnosprawnego 583 zł. Ten dodatek jest w wysokości 1000 zł.

Odpowiedz Cytuj
  • Witam Do jakiego czasu po urodzeniu dziceka moge starać się o becikowe?Dziecko ma juz prawie dwa latka?Czy jeszcze mam szansę?Z góry dziękuję za informacje Pozdrawiam
    Odpowiedz Cytuj
  • becikowe jest do 12 miesiecy po porodzie.
    Odpowiedz Cytuj
  • Czy to prawda, że od stycznia becikowe będzie większe niż dotychczas?
    Odpowiedz Cytuj
  • Witam ma pytanie co do becikowego, jeżeli synka urodziłam pod koniec stycznia 2011 to z którego roku muszę mieć dochody czy z 2010 czy z 2009? Nie pracowałam w 2010 nigdzie tak samo jak i mój partner a wiec nie musimy rozliczać sie z PIT. Czy w takim wypadku możemy do becikowego pobrać zarobki z 2010 roku ?
    Odpowiedz Cytuj
  • Do becikowego nie są potrzebne dochody - trzeba tylko wypełnić wniosek w opiece i przedstawić zaświadczenie od ginekologa.
    Odpowiedz Cytuj
  • Witam Mam pytanie jak warunki becikowego na rok 2011?Z góry dziękuję
    Odpowiedz Cytuj
  • Witam!

Jestem przyszła matką, za dwa miesiące rodzę. Zaniepokoiły mnie słuchy dotyczące becikowego.
    Czy naprawdę ono ulegnie zmianie na niekorzyść młodych matek?

Pozdrawiam
    Odpowiedz Cytuj
  • Cześć!

jestem świeżo upieczoną mamą!
    Jak mam ubiegać się o becikowe?

dziękuję za informacje
    Odpowiedz Cytuj
  • Nasz cudowny pan prezydent miasta ma nowy wspaniały pomysł ? becikowe tylko dla rodzin, których dochód nie przekracza 504 zł lub 583 zł w przypadku, gdy członkiem rodziny jest dziecko niepełnosprawne. Teraz będą na dzieciach oszczędzać??
    Odpowiedz Cytuj
  • Witam

Jest już becikowe, będzie i senioralne

Rodzina osoby niedołężnej, która chce ją umieścić w domu pomocy społecznej czy domu dziennego pobytu, ma otrzymywać czek opiekuńczy, który sfinansuje budżet. W zależności od stopnia niepełnosprawności ma to być 800 ? 1200 zł miesięcznie. Członek rodziny, który chciałby opiekować się obłożnie chorym i rezygnowałby z pracy, otrzymałby od państwa czek w takiej samej wysokości.

Bardzo ciekawe rozwiązanie!
    Odpowiedz Cytuj
  • Witam,

Jest już becikowe, będzie i senioralne

Rodzina osoby niedołężnej, która chce ją umieścić w domu pomocy społecznej czy domu dziennego pobytu, ma otrzymywać czek opiekuńczy, który sfinansuje budżet. W zależności od stopnia niepełnosprawności ma to być 800 ? 1200 zł miesięcznie. Członek rodziny, który chciałby opiekować się obłożnie chorym i rezygnowałby z pracy, otrzymałby od państwa czek w takiej samej wysokości.

Bardzo dobre rozwiązanie!

Pozdrawiam
    Odpowiedz Cytuj
  • Witam:)

Od przyszłego roku wrócą zaostrzone wymagania przy ubieganiu się o becikowe. Kobiety, które w kwietniu i kolejnych miesiącach zajdą w ciążę, powinny jak najszybciej udać się do lekarza lub położnej. Jest to konieczne, bo jeśli ich pierwsza wizyta przypadnie po 10. tygodniu ciąży, będą miały problem z uzyskaniem becikowego oraz dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka.Jest to spowodowane tym, że od 1 stycznia 2012 r. zostaną przywrócone przepisy, które określają zasady ubiegania się o te świadczenia. Gminy, które wypłacają becikowe, od nowego roku będą bezwzględnie wymagać od rodzica zaświadczenia potwierdzającego, że kobieta była objęta opieką medyczną od 10. tygodnia ciąży. Jego brak będzie jednoznaczny z tym, że rodzic nie otrzyma świadczeń.

Czemu to niby ma służyć?
    Odpowiedz Cytuj
  • witam, dowiedziałam się właśnie że nowa nowelizacja zabierze becikowe dla niektórych rodzin. Becikowe otrzymają rodzice, u których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 2016 zł. Dlaczego rząd oszczędza nawet na dzieciach? Co to za nierówne traktowanie obywateli?
    Odpowiedz Cytuj
  • Zaoszczędzone kwoty  mają  zostać przeznaczone na podwyższenie o 500 zł dodatku do zasiłku rodzinnego. Według mnie dobre rozwiązanie

Odpowiedz Cytuj
  • Tak twierdzisz bo Tobie nie odbierają tych pieniędzy!!

Odpowiedz Cytuj
  • witam, dowiedziałam się że świadczenia becikowe będą ograniczone, rząd ponoć planuje obcinanie becikowego i zabranie go tym którzy więcej zarabiają! Czyto prawda??
    Odpowiedz Cytuj
  • Aloha.
    Z żoną będziemy mieć 2 dziewczynki już za jakiś czas.
    Chcielibyśmy wiedzieć, ile wynosi becikowe w takim przypadku??
    Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane